Debiutant z tytułem Mistrza Polski młodzików!


W ostatni weekend w Kłomnicach koło Częstochowy w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Grzegorza Piramowicza rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasach A6 i A6/M. Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki reprezentowało 3 zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego: Oliwia Szturgulewska, Adam Sadowski i debiutujący w zawodach Bartosz Żukowski.

W sobotę 15 kwietnia wyłoniono zwycięzców konkurencji A6/M (model halowy z napędem gumowym o masie 3,5 grama). W kategorii młodzików I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski. Z kolei III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył Adam Sadowski.

Drugiego dnia odbyły się zawody w klasie A6 (model z napędem gumowym o masie 1,2 grama). Najniższy stopień podium i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska.

Zawody w Kłomnicach były ostatnimi zawodami modeli halowych w rundzie zimowej. Do rywalizacji w hali zawodnicy powrócą dopiero jesienią. Kolejnym sprawdzianem naszych reprezentantów będzie udział w Memoriale Romana Straburzyńskiego – zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w klasie F1B, które odbędą się już 20 maja w Stalowej Woli.

Gratulujemy i życzymy pomyślnych lotów w kolejnych zmaganiach!

18 kwietnia 2023 12:52