Dni Suwałk 2023. Mistrzostwa Suwałk w Podciąganiu na Drążku


Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na Dni Suwałk. Sportową częścią programu tegorocznych obchodów święta naszego Miasta jest Międzynarodowy Puchar Polski Strongman, w ramach którego odbędą się także Mistrzostwa Suwałk w Podciąganiu na Drążku oraz Mistrzostwa Suwałk w Zwisie na Drążku.

W niedzielę 6 sierpnia na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś, wśród czołówki zawodników polskiej i zagranicznej sceny sportów siłowych, przed suwalską publicznością zaprezentuje się suwalczanin – Krystian Makowiecki.

Gościem specjalnym i jednocześnie honorowym sędzią zawodów będzie światowa legenda sceny Strongman, czyli Mariusz Pudzianowski.

W ramach wydarzenia odbędą się również Mistrzostwa Suwałk w Podciąganiu na Drążku oraz Mistrzostwa Suwałk w Zwisie na Drążku, które poprowadzi ambasadorka eventu Paula Gorlo – wybitna suwalczanka, która weszła na szczyt świata kalisteniki, bijąc nieprawdopodobny rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku przez 24 godziny.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów siłowych do udziału w tym prostym wyzwaniu kalistenicznym i sprawdzeniu swoich możliwości. Paula Gorlo wspólnie ze swoją fundacją GP-TEAM czuwać będzie nad przebiegiem konkurencjach podciągania i zwisie na drążku, które przeprowadzone będą w trzech kategoriach: Kobiet, Mężczyzn oraz Junior, przeznaczonej dla dzieci i młodzieży do 16 lat. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Zapisy uczestników Mistrzostw Suwałk prowadzone będą na miejscu podczas trwania imprezy w strefie GP-TEAM.

W tym wyjątkowym wydarzeniu nie będzie liczyć się tylko zwycięstwo. Podczas eventu zostanie przeprowadzona zbiórka na szczególny cel charytatywny, jakim jest leczenie zębów dzieci i młodzieży z Suwałk, których sytuacja materialna nie pozwala na sfinansowanie niezbędnych, prywatnych świadczeń. Aby móc zobaczyć jak najwięcej zdrowych uśmiechów zostanie przeprowadzona aukcja niesamowitych pamiątek sportowych m.in. koszulki z autografami Jakuba Błaszczykowskiego oraz Joanny Jędrzejczyk.

Ponadto na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, takich jak: strefa sprawności i siły przygotowana przez OSiR Suwałki oraz Movement Arenę, strefa animacji i dmuchańców dla dzieci oraz strefa gastronomiczna.

Organizatorami wydarzenia są Federacja Strongman Team Poland oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Rozpoczęcie: niedziela, 6 sierpnia 2023 r., godz. 13:00.

 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

2 sierpnia 2023 14:54