Dołącz do Suwalskiej Szkółki Kolarskiej


Suwalska Szkółka Kolarska ogłasza nabór do szkółki kolarskiej dziewczęta i chłopców w wieku 7-14 lat

Przedział wiekowy nie jest sztywny, zdarzają się u nas dzieci i młodsze i starsze, jednak naszym głównym celem jest prowadzenie rekrutacji do grupy sportowej i dołączenie młodego sportowca w kategorii młodzik (13-14 lat) lub junior młodszy (15-16 lat) w przyszłości do drużyny kolarskiej.

Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa (MTB, BMX, szosowego), zarówno tych rozpoczynających swoją przygodę z rowerem, jak i tych chcących rozwijać swoje umiejętności. Dla najmłodszych to przede wszystkim dobra zabawa, okazja do spotkania rówieśników, poćwiczenia w grupie i nabycia nowych umiejętności.

Zajęcia prowadzone będą w formie zajęć pozalekcyjnych 3 razy w tygodniu. W ich ramach skupiać się będziemy nie tylko na rowerze, ale towarzyszyć nam będą różne atrakcyjne gry jak i zabawy ogólnorozwojowe.

Zajęcia w okresie letnim oraz zimowym

W sezonie wiosenno – letnim tj. od kwietnia do października zajęcia prowadzone są w formie spotkań na rowerze – wycieczek oraz zabaw i „treningów” doskonalenia techniki jazdy. Proponowane są także wyjazdy weekendowe w ciekawe miejsca oraz udział w zawodach – zabawa dla najmłodszych, którzy są już gotowi do podjęcia rywalizacji sportowej.

W sezonie zimowym tj. od listopada do marca zajęcia prowadzone będą  3 razy w tygodniu na sali gimnastycznej realizując autorski program ćwiczeń – nauka bezpiecznego upadania, koordynacja i balans – trening równowagi, ćwiczenia stabilizacyjne – mięśnie głębokie oraz zwiększanie wytrzymałości ogólnej. Ponadto zajęcia na basenie z elementami nauki i doskonalenia pływania w celu poprawienia wydolności fizycznej organizmu.

W miarę możliwości pogodowych prowadzone są także zajęcia weekendowe (sobota lub niedziela) na rowerach w terenie w formie wycieczek rowerowych oraz zabaw na rowerze – trening techniki jazdy oraz koordynacji ruchowej.

Warunkami  przyjęcia  do  szkółki  kolarskiej  jest:

 • dobry  stan  zdrowia  potwierdzony  przez  lekarza
 • zgoda  rodziców  lub  opiekunów
 • chęć  uprawiania  sportu

Klub zabezpiecza chętnych w sprzęt sportowy oraz rowery.

Przedstawiamy 8 powodów dla których dzieci powinny uprawiać sport

 1. Wzmacnia ciało
 2. Zamienia walkę w zdrową rywalizację
 3. Uczy wytrwałości i pokory
 4. Sprawia przyjemność
 5. Wycisza
 6. Hartuje
 7. Dodaje pewności siebie
 8. Umacnia więzi

 Gwarantujemy atmosferę przyjaźni i wzajemnego szacunku i przede wszystkim dobrą zabawę

Zajęcia poprowadzi instruktor kolarstwa Bartosz Bełdyga.

Kontakt oraz zapisy pod numerem telefonu: 693 467 729

10 sierpnia 2020 20:20