Dwa medale dla UKŻ Grot Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach


julka i amelka

Ogromnym sukcesem żeglarzy UKŻ Grot Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zakończyły się Regaty XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie, które odbyły się w Pucku w dniach 19-23 sierpnia 2015 r. Suwalscy żeglarze w klasie Cadet przywieźli dwa medale: złoty i brązowy.

Złoty medal zdobyła załoga Eryk Martynko i Piotr Topolski. Chłopcy już od pierwszych startów okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając poszczególne wyścigi i już po dwóch dniach regat apetyty na złoty medal rosły. Olbrzymie doświadczenie i rewelacyjna forma załogi były rezultatem ciężkich treningów i udziału chłopców w Mistrzostwach Świata w klasie Cadet na jeziorze Garda we Włoszech.
Brąz wywalczyły Julia Hościłowicz i Amelia Piasecka. Zawody rozpoczęły wyśmienicie, wygrywając pierwszy wyścig, niestety po dwóch dniach spadły na 6. pozycję tracąc do pozycji medalowej 6 punktów. Zawodniczki wykazały się jednak wolą walki i pełnym profesjonalizmem sportowym i po brawurowych wyścigach odrobiły straty i spokojnie wywalczyły 3. miejsce w klasie Cadet w kategorii dziewcząt w Polsce.
Na czwartym miejscu uplasowały się Ola Chmielewska i Michalina Hościłowicz. Dziewczyny walczyły do końca z koleżankami z klubu i w klasyfikacji końcowej uplasowały się tuż za podium.
Mateusz Topolski i Julia Kundzicz zakończyli regaty na 12 miejscu, co również można uznać za dobry wynik, biorąc po uwagę fakt, że załoga mieszana startowała w kategorii chłopców i Julia musiała sprostać ostrej rywalizacji w wymagających morskich warunkach żeglarskich.
Sukcesy na tegorocznej XXI OOM w Pucku są wynikiem ciężkiej pracy zawodników, którzy trenowali pod opieką trenera UKŻ Grot Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Piotra Szyca.

 

24 sierpnia 2015 13:50