Działania porządkowe OSiR-u w czasie epidemii. Przedmioty wydobyte z Czarnej Hańczy zmuszają do refleksji!


Ze względu na trwający w Polsce stan epidemii spowodowany wirusem SARS-CoV-2, pracownicy suwalskiego OSiR-u zostali zaangażowani w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 jak również prace porządkowe na terenie miasta, które do tej pory należały do obowiązków innych jednostek organizacyjnych.

Oprócz dezynfekcji 100 wiat przystankowych komunikacji miejskiej, o czym już informowaliśmy, od początku tygodnia zespoły pracowników z poszczególnych obiektów zostały skierowane do szeregu prac porządkowych m.in. przy powstających bulwarach nad Czarną Hańczą, pielęgnacji terenów zielonych położonych po obu stronach rzeki na odcinku od ul. 1-ego Maja aż do mostu przy ul. 24 sierpnia.

Oczyszczanie koryta rzeki Czarna Hańcza

Prace porządkowe trwają również w samym korycie rzeki. Niestety przedmioty, które codziennie wyciągają ratownicy z pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2, świadczą o tym, że jako mieszkańcy zapominamy o jednym z symboli naszego miasta. Oprócz pustych butelek, których tylko na odcinku 30 m pracownicy wyciągnęli ponad 200, z Czarnej Hańczy zostały w ostatnich dniach usunięte: sprzęt AGD (m.in. żelazka), sprzęt RTV (m.in. odtwarzacz VHS), elementy instalacji hydraulicznej (np. boiler o pojemności 200 l), damskie torebki czy też …. kasa fiskalna.

300-lecie miasta to doskonała okazja na refleksję, w jaki sposób dbamy o „Rzekę 2016 roku”, która jest przecież ważnym elementem historii Suwałk.

Prace naprawcze i porządkowe

W nowych zadaniach OSiR-u znalazły się również prace porządkowe na terenach zielonych przy ul. Brzostowskiego. O estetykę terenu położonego pomiędzy bramą wjazdową do dawnych koszar 2. Pułku Ułanów Grochowskich im. Gen. Dwernickiego a ul. Papieża Jana Pawła II zadbają pracownicy Aquaparku. W największym kompleksie rekreacyjnym w woj. podlaskim trwają obecnie prace konserwacyjne.  Warto dodać, iż pracownice Aquaparku szyją także maseczki, które pracownicy OSiR-u wykorzystują podczas pracy wykonywanej na zewnątrz.

Prace naprawcze trwają również nad uwielbianym przez suwalczan zalewie Arkadia. Oprócz pielęgnacji terenów zielonych obecnie trwa naprawa nawierzchni na alejkach,  która została naruszona przez korzenie drzew.

Jednocześnie w innych obiektach trwają prace konserwacyjne, które tradycyjnie do tej pory były wykonywane w lipcu  i sierpniu.

24 kwietnia 2020 12:53