Działania porządkowe OSiR-u w czasie epidemii.


sprzątanie brzegu rzeki Czarną Hańcza

Wprowadzone 24 października nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące obszaru sportu w związku z pandemią koronawirusa spowodowały, iż Aquapark, pływalnia oraz siłownia, zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach pozostają zamknięte do odwołania. W związku z tym część pracowników suwalskiego OSiR-u została zaangażowana w prace porządkowe na terenie miasta, które do tej pory należały do obowiązków innych jednostek organizacyjnych.

Oczyszczania koryta rzeki Czarna Hańcza

Ratownicy z pływalni przy ul. Wojska Polskiego 2 ponownie rozpoczęli prace związane z oczyszczeniem koryta rzeki Czarna Hańcza. Działania zostały wznowione od mostu przy ul. Adama Mickiewicza i postępować będą w górę rzeki. Na początku ratownicy sprzątają tereny wzdłuż rzeki, następnie zostanie oczyszczone koryto Czarnej Hańczy. W przeciągu kilkudziesięciu minut pracy, na odcinku 40 metrów zostały zebrane dwa worki pustych butelek oraz puszek.

Prace porządkowe na miejskich bulwarach

Tymczasem pracownicy suwalskiego Aquaparku zostali zaangażowani do prac związanych z pielęgnacją zieleni miejskiej na bulwarach położonych wzdłuż Czarnej Hańczy. Dzisiaj oraz jutro usuwają chwasty z okolic niedawno posadzonych drzew na bulwarach. Natomiast w drugiej połowie tygodnia zostaną zaangażowani do sadzenia nowych drzew na tych terenach.

2 listopada 2020 12:02