ELEKTROMILA – zawody biegowe dla całej rodziny!


ELEKTROMILA to naładowane pozytywną energią wydarzenie, które łączy pokolenia przez sport! Już 26 maja (niedziela) o godzinie 12:00 na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś odbędzie się jej pierwsza historyczna odsłona, która miejmy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych w Pogodnych Suwałkach.

Jeden dzień, 4 fantastyczne konkurencje dla małych i dużych biegaczy, gwarancja świetnej zabawy dla entuzjastów aktywności… a to dopiero początek!

1609,34 m to w lekkiej atletyce klasyczny „dystans średni”. Zdecydowana większość osób, którym przyświeca dewiza aktywnego trybu życia, bez większego problemu jest w stanie uporać się z tą odległością. Na 400 metrowej bieżni wystarczą zaledwie cztery okrążenia. Brzmi banalnie – i tak też jest w rzeczywistości!

Sprzymierzeńcem zawodników będzie również limit czasowy. Aby zachęcić do uczestnictwa jak największą ilość osób, ustalony został odgórny limit czasowy, wynoszący aż 12 minut. Dzięki temu szansę udziału mają początkujący biegacze, chcący pokonać zadeklarowany dystans marszobiegiem.

Nadchodzące wydarzenie skupia się na aktywizacji całego społeczeństwa. W tym samym czasie Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś będzie główną areną zmagań Zawodów Lekkoatletycznych im. Ryszarda Roguckiego, organizowanych w ramach V Suwalskiej Olimpiady Seniorów.

Nie zapominamy o części przeznaczonej dla dzieci! W ramach ELEKTROMILI na najmłodszych adeptów sportu czekają trzy fantastyczne konkurencje biegowe:

  • 1/8 mili – (4-6 lat) – bieg na dystansie 200 metrów;
  • 1/4 mili – (7-9 lat) – bieg na dystansie 400 metrów;
  • 1/2 mili – (10-12 lat) – bieg na dystansie 800 metrów.

Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale. W biegu głównym, za wyjątkiem klasyfikacji OPEN, prowadzona będzie klasyfikacja wiekowa, drużynowa oraz juniorska. System elektronicznych zapisów dostartu.pl został aktywowany w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 12:00.

ZAPISY TRWAJĄ – KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”.

 

8 maja 2024 12:25