Emocjonujący weekend

DSC_0415

Wielkie sportowe emocje towarzyszyły mieszkańcom Suwałk w miniony weekend. Niestety, nie wszystkie rozstrzygnięcia były satysfakcjonujące.

W rozgrywanych od piątku do niedzieli, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie suwalczanie zdobyli dwa brązowe krążki. Oba wywalczył Sebastian Jaroszczuk – jeden w singlu, a drugi wspólnie z Sebastianem Bilbinem w deblu. W porównaniu z poprzednimi Mistrzostwami młodzi suwalscy badmintoniści zrobili postęp, bowiem ostatnią tego typu imprezę zakończyli bez dorobku medalowego.

Po zakończonych mistrzostwach w badmintonie, hala OSiR stała się w niedzielne popołudnie areną zmagań siatkarzy. Niestety, Ślepsk Suwałki na całej linii zawiódł publiczność i uległ Espadonowi Szczecin 1:3 zajmując ostatecznie czwarte miejsce w rozgrywkach I Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Z brązowymi krążkami do Szczecina wrócili goście.

W sobotę na kortach OSiR przy ul. Wojska Polskiego 17 odbył się turniej Oil Transfer Development Cup. Wystartowało w nim 18 młodych tenisistów z Augustowa, Białegostoku, Ełku, Sejn i Suwałk. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych – do 15 lat oraz powyżej 15 lat. Niestety, po trzech godzinach zawodnicy musieli zakończyć zmagania z powodu ulewnego deszczu. Nie zapadła jeszcze decyzja kiedy turniej zostanie dokończony.

W sobotę na stadionie LA w Suwałkach odbyły się finały Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej. Wśród dziewcząt i chłopców wystartowało po 12 szkół z województwa podlaskiego. W rywalizacji dziewcząt bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji końcowej odniosło Gimnazjum Publiczne z Suchowoli, które wyprzedziło Gimnazjum Sportowe Nr 19 z Białegostoku i Gimnazjum Nr 1 z Siemiatycz. Wśród chłopców zwyciężyło Gimnazjum Nr 18 przed Gimnazjum Sportowym Nr 19 (obie Białystok) i Gimnazjum w Sokołach. Nie najlepiej w rywalizacji wypadli gospodarze. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na dziesiątej pozycji.

Areną zmagań w weekend było również suwalskie lotnisko, gdzie przez trzy dni odbywały się Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Juniorów w klasach F1A, F1B, F1P. Pomimo ciężkich i niesprzyjających warunków atmosferycznych Mistrzostwa przeprowadzono w całości. Jak zawsze z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy sekcji OSiR w Suwałkach. W klasie F1A bezkonkurencyjna okazała się Julia Rypińska. W kategorii F1B na trzecim miejscu uplasował się Filip Rudziński a tuż za podium Sebastian Czarniecki. W Mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z dziesięciu klubów z całej Polski.

Wyniki

Niezwykle miłą niespodziankę sprawili kibicom piłkarze I ligowych Wigier, którzy w Bydgoszczy pokonali tamtejszego Zawiszę 2:1. Zwycięstwo i zainkasowane trzy punkty mogą się okazać niezwykle ważne w kontekście uratowania I ligi piłki nożnej w Suwałkach.

16 maja 2016 11:44