Eurofutbol – zakończenie piłkarskich wakacji!


Podczas tegorocznych wakacji na wszystkich miłośników piłki nożnej czekały wielkie emocje. Dziś zakończyliśmy siódmy, ostatni turniej w ramach projektu „Eurofutbol – wygraj z nudą!”. Cykl bezpłatnych zajęć dla sympatyków futbolu trwał nieprzerwanie przez cały okres wakacyjny – od 04.07.2022 do 26.08.2022 r.

Nasi animatorzy prowadzili zajęcia ruchowo – rekreacyjne z elementami piłki nożnej dwa razy w tygodniu na trzech boiskach ze sztuczną nawierzchnią (w poniedziałki i środy w godzinach 09.00 – 11.00), zaś w każdy piątek młodzi piłkarze rywalizowali w turniejach drużyn osiedlowych.

Wykaz boisk, na których odbywały się zajęcia:

  • boisko przy Szkole Podstawowej nr 5, ul. Klonowa 51;
  • boisko przy Szkole Podstawowej nr 9, ul. Hamerszmita 11;
  • boisko przy Szkole Podstawowej nr 10, ul. Antoniewicza 5;

W grupie młodszej najlepsi okazali się chłopcy trenujący na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5, którzy szkolili się pod okiem animatora Dawida Ułanowicza. Do niecodziennej sytuacji doszło w tabeli grupy starszej. Drużyny z SP10 i SP11 skompletowały po 57 punktów, a o końcowym triumfie przesądziła suma zdobytych bramek ze wszystkich turniejów. Finalnie statuetki za pierwsze miejsce wznieśli w górę podopieczni animatora Jakuba Walendykiewicza, trenujący na boisku przy ul. Antoniewicza 5, uzyskując imponujący wynik 40 strzelonych goli. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekała pyszna pizza i słodki poczęstunek.

W ramach projektu odbyło się również spotkanie z Naczelnikiem z Wydziału Ruchu Drogowego pt. „Bądź bezpieczny na drodze”, a także spotkanie z pedagogiem na temat używek i uzależnień oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznego projektu udanego powrotu do szkolnych ławek!

26 sierpnia 2022 15:47