Suwałki Miss Run 2019


Data wydarzenia: 26 maja 2019, 14:00

„Suwałki Miss Run” to wydarzenie, które od pięciu lat jest stałym punktem kalendarza imprez biegowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Bieg, który odbędzie się 26 maja nad zalewem Arkadia w Suwałkach, jak sama nazwa wskazuje jest skierowany wyłącznie do Pań i początkowo związany był z obchodami Dnia Kobiet. Natomiast tegoroczna edycja odbędzie się w równie szczególnym dniu – Dniu Matki.

Pobiegnij ze swoją Mamą w ten wyjątkowy dzień!

Zmiana terminu wydarzenia była podyktowana m.in. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas pierwotnego terminu oraz chęcią umożliwienia Paniom zaprezentowania się w iście wiosennych przebraniach podczas udziału w biegu. Organizatorzy nie zrezygnowali jednak z najważniejszego przesłanie wydarzenia – docenienia Pań w dniu ich święta.

Podczas tegorocznej edycji zmianie uległa również formuła wydarzenia. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie bieg wokół Zalewu Arkadia – na zmienionym dystansie około 5 km. Dodatkowymi atrakcjami będą na pewno “Bieg w szpilkach” na dystansie 100 m, wybory Suwałki Miss Fashion Run 2019  oraz Suwałki Miss Foto 2019. W obu tych kategoriach zostaną nagrodzone po trzy uczestniczki wybrane przez specjalną komisję.  Dodatkowo na zakończenie imprezy obędzie się losowanie atrakcyjnych nagród wśród Pań – uczestniczek, które pokonają dystans 5 km.

Razem pomóżmy podopiecznym NTSP „Bajka”

W tym roku bieg będzie miał charakter charytatywny – opłaty za udział w wydarzeniu zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na remont kolejnej części budynku przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i „Bajka” wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. Warto podkreślić, że NTSP Bajka jest placówką bezpłatną – od rodziców dzieci nie są pobierane żadne opłaty. W tej chwili szkoła utrzymuje się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy. Szczegółowe informacje oraz aktualizacje dotyczące nagród i uczestnictwa na dedykowanym wydarzeniu na facebooku Suwałki Miss Run 2019. Zapisy do biegów na www.datasport.pl TUTAJlub w biurze zawodów w dniu imprezy w godzinach 12:30 – 13:30 (pod warunkiem dostępności miejsc). W przypadku zapisu na dwie konkurencje prosimy skorzystać z opcji zapisów grupowych dostępnej podczas zapisów elektronicznych.

REGULAMIN BIEGU: TUTAJ