Turniej Trzech Kortów


Data wydarzenia: 5 lipca 2020, 10:00

Po dłuższej spowodowanej stanem epidemii Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach powraca do organizacji wydarzeń sportowych. Pierwszą imprezą, która się odbędzie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad aktualnego reżimu sanitarnego, będzie Turniej Trzech Kortów zaplanowany na pierwszy weekend lipca.

Nowa propozycja dla amatorów tenisa

Niezwykle widowiskowa, rozgrywana w różnorodnych miejscach oraz dostępna dla każdego – taka jest nowa propozycja wydarzenia sportowego przygotowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Suwalskim Towarzystwem Tenisowym. Wszystkich amatorów tenisa ziemnego zachęcamy do udziału w Turnieju Trzech Kortów w kategorii open. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend lipca (04-05.07.), a rywalizacja rozgrywać się będzie na trzech kortach o różnej nawierzchni.

Beach tenis, czyli plażowa odmiana tenisa ziemnego

W sobotnie przedpołudnie uczestnicy Turnieju sprawdzą swoje umiejętności podczas pierwszych w naszym mieście zmagań w plażowej odmianie klasycznego tenisa. Rywalizacja w beach tenisa, odbędzie się na Suwałki Beach Arenie nad zalewem Arkadia od godz. 09:00. Tenis plażowy jest grą bardzo podobną do tenisa ziemnego z tym, że rozgrywany jest na piachu, a sprzęt wygląda zupełnie inaczej niż znane wszystkim „normalne” rakiety tenisowe. Beach tenis wymaga od grających bardzo dobrej kondycji fizycznej oraz dobrego refleksu ze względu na utrudnione poruszanie się w piasku oraz fakt, iż piłeczka nie może dotknąć podłoża.

Nocny turniej na kortach trawiastych

Następnie amatorzy białego sportu przeniosą się na korty ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ul. Zastawie 38. Właśnie tam czwartego lipca od godz. 18:00 odbędzie się druga odsłona Turnieju Trzech Kortów. Rozgrywki na sztucznej nawierzchni charakteryzują się szybkimi oraz krótkimi wymianami, dlatego ofensywa połączona z koncentracją to czynniki, które mają duży wpływ na końcowy wynik.

Ceglane korty tenisowe – zakończenie rozgrywek

Ostatnim kortem, na którym zmierzą się uczestnicy Turnieju będzie ceglany kort tenisowy znajdujący się w sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wojska Polskiego 17. Początek wydarzenia zaplanowany jest w niedzielę o godzinę 10:00, a oficjalne zakończenie oraz wręczenie pucharów najlepszym zawodnikom odbędzie się po zakończeniu rozgrywek. Cechami charakterystycznymi gry na „cegle” są długie wymiany z wolniejszą prędkością uderzeń, dlatego tenisiści muszą wykazywać się dobrą powtarzalnością uderzeń oraz odpowiednim przygotowaniem fizycznym, aby skutecznie rywalizować z innymi graczami.

Różnorodność rozgrywek, czyli niezwykłe sportowe emocje

Jak łatwo zauważyć, różne nawierzchnie tenisowe wymagają od zawodników użycia różnych umiejętności. Uczestnicy muszą zaadoptować się do danego podłoża i używać najefektywniejszych uderzeń by osiągnąć sukces. Dlatego też, Turniej Trzech Kortów zapowiada się niezwykle emocjonująco ze względu na zróżnicowanie rozgrywek.

W myśl zasady, wedle której tenis jest sportem dżentelmenów, pojedynki sędziowane będą bezpośrednio przez grających, lub też przez wyznaczoną wspólnie osobę, która wyraziła na to zgodę. Turniej będzie rozgrywany według systemu pucharowego, a system rozgrywek zostanie ustalony w dniu turnieju i uzależniony będzie od liczby uczestników.

Zapisy oraz regulamin

Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać u sędziów głównych Turnieju Trzech Kortów:

  • Robert Usarek 509 094 653
  • Karol Szymański 517 013 091.

Regulamin wydarzenia: TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w imprezie.