75 lat „Mazowsza” – koncert jubileuszowy


Data wydarzenia: 10 marca 2024, 17:00

10 marca Suwałki staną się centrum polskiego folkloru, gdyż w tym dniu odbędzie się wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Wydarzenie to, obchodzące 75-lecie istnienia zespołu, rozegra się na terenie hali sportowo-widowiskowej  „Suwałki Arena”. W czasie trwania wydarzenia będzie można podziwiać cały skład zespołu, liczący 140 osób. Wśród nich soliści, chór, balet oraz orkiestra.

Niekoniecznie trzeba dodawać, iż organizatorzy tego muzycznego spektaklu zapewniają, że koncert ten to prawdziwa uczta dla miłośników pieśni i tańców z różnych regionów Polski. Program koncertu, trwający około 2,5 godziny, to starannie dobrany przekrój przez polską tradycję muzyczną. Będzie można posłuchać pieśni i tańców z Kaszub, Kujaw, Zielonej Góry, Mazowsza, Lubelszczyzny oraz gór i Śląska.

KUP BILET – SPRZEDAŻ TRWA

Organizatorzy podkreślają, że jest to niepowtarzalna okazja do podziwiania bogactwa rodzimego folkloru. Widowisko – nie tylko muzyczne – ale i wizualne, gwarantuje niezapomniane przeżycia. Wszystko to dzięki unikalnym układom tanecznym, radosnym ludowym przyśpiewkom i poruszającym pieśniom. Całości dopełniają piękne, barwne kostiumy oraz mistrzowska gra orkiestry „Mazowsze”, pod batutą Maestro Jacka Bonieckiego.

Bilety do nabycia online na stronie biletyarena.pl oraz w Agencji Reklamowej Radia 5, ul. ks. J. Zawadzkiego 2, lok. 1.2.