IX Memoriał im. Józefa Gajewskiego


Data wydarzenia: 23 września 2018,

Wprawdzie bez zespołów z zagranicy, ale z trzema drużynami z polskiej Plus Ligi: Treflem Gdańsk, AZS Olsztyn i Łuczniczką Bydgoszcz w zaplanowanym na 21-23 września br. IX Memoriał Józefa Gajewskiego zagrają siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki. To będzie sportowa uczta dla miłośników piłki siatkowej nie tylko z Suwałk, ale z całego regionu.

Tak mocnej obsady Memoriał jeszcze nie miał. Wszak Trefl Gdańsk to brązowy medalista, AZS Olsztyn – czwarty, a Łuczniczka – 13. zespół Plus Ligi sezonu 2017/18.

Na trenerskich ławkach zespołów z ekstraklasy zasiądą Andrea Anastasi (Włochy, Trefl), Roberto Santilli (Włochy – AZS Olsztyn) czy Jakub Bednaruk (Łuczniczka), a na parkiecie zobaczymy m.in. Piotra Nowakowskiego, Wojciecha Grzyba, Macieja Muzaja, Serba Nikolę Mijailovića w barwach Trefla, Michała Żurka, Holendra Robberta Andringa, Pawła Woickiego, Czecha Jana Hadravę w AZS. W drużynie AZS Olsztyn zobaczymy Jakuba Urbanowicza, byłego zawodnika Ślepska, a w zespole gospodarzy Jakuba Rohnkę, byłego zawodnika Ślepska, a w seoznie 2017/18 bydgoskiej Łuczniczki.

Z czwórki uczestników tegorocznego Memoriału debiutantem w tej imprezie będzie Łuczniczka Bydgoszcz. Lotos Gdańsk zagra po raz szósty, AZS Olsztyn po raz drugi, a Ślepsk … dziewiąty. Z 35 dotychczas rozegranych spotkań najwięcej, bo aż 14, zakończyło się wynikami  3:1.