IX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciech Kowalewskiego


Data wydarzenia: 7 grudnia 2019, 10:00

Zbliżający się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciech Kowalewskiego jest już 9 edycją wydarzenia, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez sportowych Suwałk oraz regionu północno-wschodniej Polski. Organizatorzy starają się, by impreza miała charakter prospołeczny, żeby aktywowała i angażowała nie tylko najmłodszych, ale też rodziców, przyjaciół oraz międzynarodowe środowisko sportowe.

Turniej kierowany jest do dzieci urodzonych w roku 2010 oraz młodszych i ma na celu promowanie aktywnego wypoczynku oraz piłki nożnej wśród najmłodszych. W imprezie udział weźmie 16 drużyn z Polski i zagranicy. W turnieju wystąpią takie drużyny jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Olimpia Grudziądz, Sūduva Mariampol, Baltika Kaliningrad, AFA Olaine, Klub Sportowy WARMIA Grajewo, Żuri Olsztyn , Akademia Piłkarska Sylwestra Czereszewskiego „Czereś Sport”, Varsovia, WNS Łódź 2010, Warta Poznań, MŁKS Łomża rocznik 2010, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i Akademia 2012.

Turniej odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2019 roku na obiektach Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach – HWS Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26. Dodatkowymi atrakcjami promującymi sport i zachęcającymi dzieci i dorosłych do aktywności sportowej będą pokazy sztuk walki, pokazowe treningi piłki nożnej, występy cheerleaderek oraz obecność ludzi świata sportu.

Cała impreza ma charakter charytatywny. W tym roku po raz kolejny będą zbierane środki ns chorego na zespół Aperta Aleksander Puczyłowski. Wszystkie środki finansowe zgromadzone w trakcie turnieju piłki nożnej oraz aukcji charytatywnej zostaną przekazane na leczenie Olka.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu: „Sport Wszystkich Dzieci 2019”.

#WszyscyDlaOlka