Koncert otwarcia SBF 2024 – ZALEWSKI


Data wydarzenia: 11 lipca 2024, 19:00

11 lipca to data, którą trzeba zapisać w kalendarzu! Rozpoczniemy wtedy 17. edycję Suwałki Blues Festival 2024. Koncert Otwarcia odbędzie się w Suwałki Arena, a gwiazdą wieczoru będzie Zalewski. Support zapewni grupa Noa & The Hell Drinkers z Hiszpanii. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki.

Zalewski – debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. Rok 2016 to nowa odsłona – płyta „Złoto” – najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym – jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń.

W roku 2017 z inicjatywy festiwalu w Jarocinie w ramach Motywu Niemen powstał projekt oraz album „Zalewski śpiewa Niemena”. Rok 2020 przyniósł kolejny autorski album pt. „Zabawa”. Promując go zagrał prawie 200 koncertów. W roku 2021 dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged.

MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny z udziałem sekcji dętej, chórku oraz gości specjalnych. Wiosną 2022 artysta zagrał 22 koncertową trasę koncertową pod nazwą „Zalewski MTV Unplugged Tour”. Latem 2022 (u boku Bedoesa i Kwiatu Jabłoni) ponownie stanął na czele Męskie Granie Orkiestra 2022 i stworzył kolejny hymn MG pt. „Jest tylko teraz”. Obecnie artysta zamyka prace nad swoją kolejną autorską płytą, z której utwory premierowo pojawią się zapewne w set liście koncertowej podczas letnich festiwali.

Support Noa & The Hell Drinkers – laureaci European Blues Challange 2023 w Polsce są gotowi dać z siebie wszystko na scenie. Zespół powstał w 2016 r. w San Sebastian w Hiszpanii. W 2023 r. nagrali swój trzeci album zatytułowany „Hell’s The New Heaven”. Ostatni rok ich działalności był szalony, ryzykowny i pełen zmian. Odzwierciedla to nowy album, który nawiązuje do korzeni grupy, ale ukazuje też nowe ścieżki. Oprócz bluesa, Noa & The Hell Drinkers eksperymentują z takimi gatunkami muzycznymi jak R&R, soul, gospel oraz funk.

Suwałki Blues Festival to jeden z największych festiwali bluesowych w kraju – wydarzenie muzyczne, które zarówno publiczność, jak i zapraszani artyści oceniają bardzo wysoko pod względem artystycznym i organizacyjnym. Niesamowita atmosfera, koncerty plenerowe, muzyka na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe i wieczorne koncerty klubowe połączone z jam sessions – wszystko to sprawia, że przez minione piętnaście lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2008. Już w 2010 r. w trzydniowej imprezie uczestniczyło 10.000 osób, a na scenach wystąpiło 130. artystów wchodzących w skład ponad 30 zespołów. Ostatnie edycje powtórzyły sukces poprzednich, ugruntowując opinię największego i najważniejszego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. SBF zawsze bogaty program artystyczny. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata.

KUP BILET NA KONCERT – TRWA SPRZEDAŻ ONLINE