Międzynarodowy Puchar Polski Strongman


Data wydarzenia: 6 sierpnia 2023, 13:00

Sportowa część Dni Suwałki 2023, to w tym roku Międzynarodowy Puchar Polski Strongman z udziałem czołówki polskiej sceny sportów siłowych oraz zagranicznych zawodników. Cieszy nas ogromnie, że po raz pierwszy będziemy mieli reprezentanta Pogodnych Suwałk. W niedzielę, 6 sierpnia, przed suwalską publicznością, która co roku wypełnia po brzegi Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś, zaprezentuje się Krystian Makowiecki. Nasz reprezentant to dobrze rokujący zawodnik, a swój talent i ponadprzeciętną siłę prezentował w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie zajmował czołowe lokaty.

Będzie ogień!

Przed nami 6 widowiskowych konkurencji, w tym takie, których w Suwałkach do tej pory jeszcze nie było:

  • załadunek schodów
  • uchwyt Herkulesa
  • przeciąganie Tir-a
  • waga płaczu
  • spacer Buszmena
  • spacer drwala

Gościem specjalnym i jednocześnie honorowym sędzią zawodów będzie światowa legenda sceny Strongman, czyli Mariusz Pudzianowski.

Ponadto drugim gościem honorowym i jednocześnie ambasadorem eventu będzie Paula Gorlo. Wybitna suwalczanka weszła na szczyt świata kalisteniki, bijąc nieprawdopodobny rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku przez 24 godziny. Paula wspólnie ze swoją fundacją GP-TEAM zorganizuje konkursy w zwisie oraz podciąganiu na drążku z atrakcyjnymi nagrodami.

W tych wyjątkowych zawodach nie będzie liczyć się tylko zwycięstwo. Podczas eventu zostanie przeprowadzona zbiórka na szczególny cel charytatywny jakim jest leczenie zębów dzieci i młodzieży z Suwałk, których sytuacja materialna nie pozwala na sfinansowanie niezbędnych, prywatnych świadczeń. Aby móc zobaczyć jak najwięcej zdrowych uśmiechów zostanie przeprowadzona aukcja niesamowitych pamiątek sportowych m.in. koszulki z autografami Jakuba Błaszczykowskiego oraz Joanny Jędrzejczyk.

Ponadto w programie na uczestników wydarzenia będą czekać: strefa sprawności i siły przygotowana przez OSiR Suwałki oraz Movement Arenę, strefa animacji i dmuchańców dla dzieci oraz strefa  gastronomiczna.

Początek zawodów (niedziela, 6 sierpnia 2023 r.),  których organizatorami są Federacja Strongman Team Poland oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach nastąpi o godz. 13:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!