Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego


Data wydarzenia: 5 stycznia 2020, 08:00

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach to charytatywna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym regionie. Od początku patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Suwałk.

Co roku w imprezie szeroko relacjonowanej przez media regionalne i ogólnopolskie, bierze udział wielu znanych i popularnych aktorów, piosenkarzy, artystów, muzyków, a przede wszystkim najlepszych polskich piłkarzy. W tej edycji zagrają cztery zespoły: Przyjaciele Mikołajkowego Turnieju w składzie których zobaczymy m.in. Piotra Stokowca, Wojciecha Kowalewskiego, Marka Citko, Marka Jóźwiaka, Jacka Zielińskiego, Artura Skowronka oraz byłych piłkarzy Wigier takich jak Maciej Makuszewski czy Patryk Klimala. Do Suwałk powraca Reprezentacja Artystów Polskich w której zobaczymy: Tomasza Jachimka, Rafała Mroczka, Bożydara Iwanowa, Dariusza Dziekanowskiego czy Jarosława Jakimowicza. Trzecią drużyna będzie niezawodna Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Mundial 2002 dowodzona przez Jerzego Engela. W jej składzie zobaczymy m.in. Marcina Żewłakowa, Macieja Żurawskiego, Tomasza Kłosa, Radosława Majdana, Piotra Świerczewskiego, Marcina Mięciela. Podczas XX edycji zadebiutuje Mistrz Polski w Piłce Nożnej Kobiet – Górnik Łęczna z wieloma reprezentantkami kraju w składzie.

Najważniejszą cechą imprezy jest jej charytatywny charakter. Podczas dziewiętnastu edycji udało się zebrać organizatorom ponad 900 tys. zł, które zostały przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Pozyskane środki finansowe zostały przekazane na pomoc szpitalom, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 w Suwałkach, zakup sprzętu sportowego dla szkół podstawowych, organizację wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin Suwalszczyzny, rozbudowę i rozwój Dziennego Ośrodka Pobytu Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” w Suwałkach, czy pomoc potrzebującym rodzinom z Powiatu Suwalskiego.

Organizacja tego turnieju nie byłaby możliwa bez pomocy sponsorów, zaufanych partnerów oraz władz lokalnych. Od 2009 roku Turniej nosi imię Tomka Godlewskiego, przedwcześnie zmarłego wspaniałego człowieka, którego cechowało ciepło, uśmiech, wierność zasadom i wrażliwość na innych ludzi. Człowieka, który chętnie wspierał akcje charytatywne oraz sprzyjał rozwojowi suwalskiego sportu.

Co roku istotną rolę w organizacji Turnieju odgrywają media. Zmagania piłkarskie są szeroko relacjonowane w prasie, radiu i telewizji nie tylko z regionu Podlasia i Suwalszczyzny, lecz także w rozgłośniach, redakcjach i na antenach ogólnopolskich.