Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo


Data wydarzenia: 30 maja 2021, 10:00

dziewczyna walcząca w zapasach

Zawodnicy sumo z całej Polski ponownie w Suwałkach. Zbliżają się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów  w Sumo oraz Ogólnopolski Turniej Dzieci w Mini Sumo. Wszystko to odbędzie się 30 maja  2021 r  w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ul. Wojska Polskiego 2 w Suwałkach. Start o godzinie 10:00.

Celem zawodów jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w grupie kadetek i kadetów, którzy znajdą się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2021.  Ponad stu zawodników urodzonych w latach 2005-2006 z licencjonowanych klubów sportowych Polskiego Związku Sumo będzie walczyć o miano mistrza.

Organizatorami zawodów są:  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urząd Miasta Suwałki, Polski Związek Sumo, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz LMUKS „Olimpik”.

Sumo jest japońskim sportem narodowym o wieloletniej tradycji. Polega na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki lub przewróceniu go za pomocą dozwolonych rzutów, pchnięć lub uderzeń ciałem. Ten rodzaj zapasów znany od początku VIII wieku zdobywa coraz większą popularność.