OSiR On Tour – Wigierski Park Narodowy


Data wydarzenia: 13 maja 2023, 09:30

Mamy dobrą informację dla miłośników dwóch kółek! Już 13 maja (sobota) w ramach OSiR On Tour wyruszymy w kolejną w tym roku rowerową wyprawę szlakami Wigierskiego Parku Narodowego. Lasy, jeziora oraz błogi spokój sprawiają, że wieść o magii tego miejsca niesie się po całym kraju! 

Wigierski Park Narodowy wyróżnia niezwykłe bogactwo jezior otoczonych rozległymi lasami. Oprócz największego i słynnego ze swej malowniczości jeziora Wigry, w parku znajduje się jeszcze 41 naturalnych zbiorników wodnych. Można śmiało stwierdzić, że nie ma w Polsce drugiego parku narodowego z tak dobrze wykształconym i urozmaiconym krajobrazem pojeziernym najmłodszego zlodowacenia.

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik. W trakcie jej trwania organizatorzy przewidują kilka postojów, w tym również ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Dodatkowo, wszyscy uczestnicy gromadzący punkty w Suwalskiej Olimpiadzie Seniorów, dopiszą do swojego konta dodatkowe 5 punktów!

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

 

PRZEBIEG TRASY:

Suwałki – Płociczno Osiedle – Płociczno Tartak – Gawrych Ruda – Słupie – jezioro Muliczne – dolina rzeki Czarnej Hańczy – rzeka Czarna Hańcza – Sobolewski Gościniec – Modrzewie – Leszczewek – Stary Folwark – Suwałki (dystans 35km)

 

PROGRAM MINUTOWY:

9.00 – zbiórka uczestników na parkingu zlokalizowanym przy hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach
(ul. Wojska Polskiego 2);

9.00 – 9.30 – zapisy stacjonarne (w przypadku wolnych miejsc) / weryfikacja uczestników;

9.30 – start wycieczki.

Informujemy, iż jest to orientacyjny program minutowy i poszczególne godziny mogą ulec modyfikacji. W przypadku zmian na stronie organizatora www.osir.suwalki.pl zostanie zamieszczona stosowna informacja.

 

ZAPISY

System elektronicznych zgłoszeń zostanie aktywowany 26 kwietnia (środa) o godz. 14.00. Szczegóły na stronie elektronicznezapisy.pl.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest terminowe zgłoszenie za pośrednictwem systemu elektronicznych zgłoszeń i dostarczenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenie elektroniczne jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Osoby, które w dniu wydarzenia nie będą miały ukończonego 18 roku życia, zostaną zobligowane do złożenia stosownego oświadczenia rodzica o zdolności osoby niepełnoletniej do udziału w wycieczce rowerowej.

Udział w OSiR On Tour jest bezpłatny. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są jedynie do wniesienia składki w wysokości 15 zł, która w całości będzie przeznaczona na organizację ogniska w trakcie wyjazdu oraz zakupu kart wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.

 

Regulamin OSiR On Tour 2023

Formularz zgłoszeniowy OSiR On Tour

Oświadczenie rodzica osoby niepełnoletniej