Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Data wydarzenia: 1 września 2019, 23:59

Właśnie dzisiaj rozpoczęła się I edycja imprezy. Od 1 września każdy przejechany kilometr przybliży miasta – uczestników do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski. 

O co rywalizujemy?

Miasta biorące udział w rywalizacji będą walczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Statuetka ma charakter przechodni, co oznacza, że zwycięskie miasto otrzyma go tylko na rok. Dopiero w przypadku wygranej trzy razy z rzędu miasto otrzyma Puchar na stałe.

Rywalizacja ruszy 1 września i zakończy się 30 września 2019 r. To właśnie wtedy każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry jadąc do pracy lub szkoły. Zachęcamy także do organizowania grupowych przejazdów do atrakcyjnych miejsc w okolicy. Dla nieposiadających dwóch kółek przypominamy, że kręcić kilometry można także na miejskich rowerach.

Nagrody dla najbardziej aktywnych 

Uczestnicy rywalizacji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie.

Ponadto Miasto Suwałki wprowadza dodatkowe klasyfikacje w rywalizacji za pomocą aplikacji Rowerowa Stolica Polski. Osoby, które zadeklarują “kręcenie kilometrów” dla Pogodnych Suwałk będą również udział w jednej z pięciu dodatkowych grup:

  • Dzieci do 13 roku życia (miejsca I- III)
  • Młodzież do 18 roku życia (miejsca I- III)
  • Kobiety od 18 do 59 roku życia (miejsca I- III)
  • Mężczyźni od 18 do 59 roku życia (miejsca I- III)
  • Seniorzy od 60 roku życia (miejsca I- III)

W klasyfikacji wewnętrznej Miasta Suwałki będzie można przystąpić od 1 do 21 września 2019 roku. Podsumowanie wewnętrznej rywalizacji Miasta Suwałki odbędzie się 22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Parku Konstytucji 3 Maja.

Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu – 22 września. Jeżeli wyczytana osoba nie zgłosi się po odbiór nagrody po trzykrotnym wyczytaniu – przewidziana nagroda przekazywana jest kolejnej osobie z listy uczestników.

Jak wziąć udział w rywalizacji? 

Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.

Rowerowa Stolica Polski w liczbach

10000 – aktualna liczba użytkowników, którzy włączyli się do akcji
21 – liczba miast, w których odbędzie się rywalizacja
30 – tyle dni potrwa rywalizacja (1-30 września)
21 – tyle dni potrwa rywalizacja wewnętrzna Miasta Suwałki

Co ważne, rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie.