Rodzinny Bieg Śniadaniowy


Data wydarzenia: 15 sierpnia 2020, 09:00

15 sierpnia zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu biegowym pn. „Rodzinny Bieg Śniadaniowy”, które ma być pretekstem do integracji środowiska biegowego oraz aktywnego spędzenia czasu na Wyspie na zalewie Arkadia. Zapraszamy nie tylko sportowców, ale i amatorów biegania, rodziców z dziećmi i mieszkańców okolicy, bez względu na wiek i stopień zaawansowania sportowego.

Start biegu nastąpi o godz. 9:00 z Placu im. M. Konopnickiej i wszyscy biegacze w tempie konwersacyjnym pokonają około 4,5 km na uroczą wyspę na zalewie Arkadia. Tam na każdego uczestnika będzie czekała pyszna jajecznica oraz muzyczna niespodzianka. Po biegu zapraszamy do piknikowania, sąsiedzkich rozmów i odpoczynku.

Tego dnia nie będzie liczyć się czas i lokata na mecie, ale integracja oraz pomoc drugiej osobie. Cała uwaga wszystkich uczestników wydarzenia będzie skupiona na małej Hani Poczobut, która jest prawdziwą bohaterką ostatnich tygodni. Kilkumiesięczna ełczanka zmaga się z niezwykle ciężką chorobą  jaką jest SMA, a rodzicie, znajomi i ludzie dobrej woli od dłuższego czasu organizują różnego rodzaju akcje, których celem jest zbiórka 10 mln na leczeni małej Hani.

Organizatorzy wydarzenia – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz RESO Europa Service sp. z o.o. –postanowili dołączyć do akcji charytatywnej. Dlatego też, warunkiem udziału w biegu będzie przekazanie w dniu wydarzenia cegiełki na rzecz Hani Poczobut i otrzymanie opaski, która tego dnia będzie „biletem wstępu” na wyspę na zalewie Arkadia.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w wydarzeniu został określony limit 250 osób. Zapisy na Rodzinny Bieg Śniadaniowy odbywają się za pomocą elektronicznego systemu zapisów.