Rozbiegane Suwałki 2024


Data wydarzenia: 1 września 2024, 09:00

Gotowi na start? W ostatni weekend sierpnia setki entuzjastów biegania spotkają się na tegorocznym Miejskim Święcie Biegania pn. „Rozbiegane Suwałki”. Wśród propozycji znalazły się m.in. Bieg na 5 (piątek 30.08, dystans 5 km) oraz Suwalska Ćwiartka (sobota, 31.08, dystans 10,5 km). Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił na szybkiej trasie, sprzyjającej ustanawianiu nowych rekordów, oraz poczuć niesamowitą sportową atmosferę. Elektroniczne zgłoszenia ruszyły 5 lipca o godz. 14:00.

O zmierzchu, w letni sierpniowy wieczór, setki biegaczy przemierzą główne ulice Pogodnych Suwałk. Start i meta, a także całe zaplecze zawodów będą zlokalizowane na terenach przylegających do Placu Marii Konopnickiej, co zapewni wygodę i atmosferę nie do podrobienia!

Główny bieg rozpocznie się o 21:00, ale zanim to nastąpi, na trasę wyjdą najmłodsi zawodnicy. W „Biegach Pełnych Energii” dzieci po raz kolejny udowodnią, że bieganie jest dla każdego, niezależnie od wieku, promując jednocześnie zdrowy styl życia. Dzień wcześniej uczestnicy sprawdzą się na szybkiej, 5-cio kilometrowej atestowanej trasie. Start został przewidziany na godzinę 20:00.

Dlaczego tak naprawdę warto zgłosić udział w wydarzeniu? Zarówno miejscowi, jak i przyjezdni są zgodni – Suwałki i Suwalszczyzna to wyjątkowy region. Każdy widok to gotowa pocztówka, a wszechobecna pozytywna energia i dobry nastrój są tu na porządku dziennym.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu przygody z bieganiem, bądź szukasz dystansu, który uwolni drzemiące w Tobie pokłady endorfin, a jednocześnie chcesz doświadczyć sportowej atmosfery jedynej w swoim rodzaju – „Rozbiegane Suwałki” to wydarzenie, które koniecznie musi znaleźć się w Twoim sportowym kalendarzu na drugą połowę 2024 roku.

W kolejnych artykułach uczestnikom przybliżone zostaną pozostałe konkurencje tegorocznej edycji biegów. Będą to odpowiednio:

  • Bajkowy Bieg – charytatywny bieg happeningowy (30.08, dystans 800 m)
  • Biegi Pełne Energii – biegi dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej (31.08, dystanse: 200, 450 i 1000 m)
  • Bieg Śniadaniowy – bieg happeningowy (01.09, dystans 3,5 km)

ZAPISY

Udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby pełnoletnie, posiadające konto Uczestnika na stronie internetowej timekeeper.pl. System elektronicznych zgłoszeń został aktywowany 05 lipca 2023 r. o godzinie 14:00. Cena pakietu w „Biegu na 5” zależy od terminu zaksięgowania wpłaty (najniższa stawka obowiązuje do końca lipca br.).

START W SUWALSKIEJ ĆWIARTCE JEST W ZUPEŁNOŚCI BEZPŁATNY – jest to efekt dofinansowania w ramach działania – „Wzmacnianie współpracy między lokalnymi zainteresowanymi stronami z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska 2021 – 2027”

KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO SYSTEMU ZGŁOSZEŃ

ATEST PZLA

Aby porównywać wyniki uzyskane na różnych zawodach w różnych miejscach w Polsce i na całym świecie powstała tak zwana atestacja tras. Na polskich biegach ulicznych jest to atest PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki).

Osoby, które zdecydują się na start w sierpniowych biegach mogą być spokojne, że pokonają dystans równo 5 i 10,5 kilometra – i ani metra więcej!