Stacja Pogodne Suwałki 2023


Data wydarzenia: 29 stycznia 2023, 10:00

W ostatni weekend stycznia (28-29.01.2023 r.) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury oraz Suwalskim Klubem Morsów, Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”, Grupą AKTYWERSI, jak również partnerami tj. C.H. Suwałki PLAZA i MK Bowling zapraszają suwalczan do zimowej zabawy. W tegorocznym programie znalazły się działania cieszące się dotąd dużą popularnością. Jednak nie zabraknie też nowych propozycji, które doskonale wpiszą się w unikalny charakter tego wydarzenia.

O szczegółach opowiedzieli podczas konferencji prasowej: Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk, Ignacy Ołów, Dyrektor SOK w Suwałkach oraz Waldemar Borysewicz, Dyrektor OSiR w Suwałkach.

Spotkanie z podróżnikami w SOK

Stacja Pogodne Suwałki rozpocznie się w sobotę (28 stycznia) spotkaniem z podróżnikami, które zorganizuje Suwalski Ośrodek Kultury. W sali kameralnej SOK-u z suwalczanami oraz pasjonatami podróży spoza miasta, spotkają się Hubert Stojanowski i Radosław „Ryba” Milewski. To postacie, których z pewnością nie trzeba przedstawiać. Bogaty bagaż podróżniczych doświadczeń, szczególnie związany z eksploracją Suwalszczyzny, będzie tematem przewodnim popołudniowego spotkania. Ciekawe wątki, zaskakujące informacje nt. regionu w którym żyjemy, pokaz slajdów i filmów jak również dyskusja o wyjątkowym charakterze regionu, będą tematami przewodnimi. Warto zarezerwować sobie czas od. 16:00 do 18:00 i wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu.

Suwalski Katar – na zdrowie! Najzimniejszy mecz w Polsce po gorącym Mundialu w Katarze

Jest to nowa propozycja, która z pewnością ucieszy fanów piłki nożnej. Mecz zostanie rozegrany w warunkach wieczornych na tzw. „Polskim Biegunie Zimna”. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (28 stycznia) o godz. 18.00. Areną meczu happeningowego będzie boisko przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich. Na boisku ze sztuczną murawą zmierzą się drużyny: Pogodne Suwałki Team oraz Reszta Świata. Kto wystąpi w obu drużynach to tajemnica, ale z pewnością nie zabraknie pasjonatów futbolu, którzy na co dzień występują w różnych rolach.

O bieganiu przy kawie? Maratony Świata – spotkanie z Michałem Walczewskim

To nazwa spotkania, na które w niedzielny poranek (29 stycznia) zapraszają C.H. Suwałki PLAZA i MK Bowling. Gościem specjalnym będzie Michał Walczewski – dziennikarz, bloger, podróżnik, miłośnik historii, geografii i… biegania. Właściciel i redaktor naczelny jednego z najstarszych i najbardziej odwiedzanych portali dotyczących biegania, tj. www.maratonypolskie.pl. Będzie to spotkanie autorskie poświęcone maratonom odbywającym się w najbardziej „ekstremalnych” miejscach świata (m.in. Antarktyda, Bajkał, podnóża Kilimandżaro, Wyspy Zielonego Przylądka etc.), których uczestnikiem był Michał Walczewski. Propozycja nie tylko dla biegaczy, ale także wszystkich „ciekawych świata”.

I Suwalski Zlot Morsów, czyli zimowa kąpiel na Polskim Biegunie Zimna!

Tej pozycji nie mogło zabraknąć w tegorocznym programie Stacji Pogodne Suwałki. W odróżnieniu od poprzednich lat, tym razem wydarzenie będzie miało inny format i wyjątkową oprawę. O wyjątkowy klimat zadbają członkowie Suwalskiego Klubu Morsów oraz suwalskiej grupy „Aktywersi”, którzy razem z OSiR-em oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” są współorganizatorami wydarzenia.

DOŁĄCZ DO SUWALSKIEGO ZLOTU MORSÓW

Parada morsów

Wydarzenie rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta: m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki (m.in. Bieg Karnawałowy „Zimowa Piątka”, zimowy marsz Nordic Walking oraz strefa zabaw dla dzieci).

Karnawałowy bieg na 5 km. W tym roku Nordic Walking oraz biegi dla dzieci!

Ważnym elementem wydarzenia jest karnawałowy bieg na 5 km pn. „Zimowa Piątka”,  w którym uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i oprócz wyczynu sportowego biorą udział w konkursie na najlepsze (najbardziej oryginalne) przebranie. W nadchodzącej edycji Stacja Pogodne Suwałki zostanie rozszerzona o zimowy marsz Nordic Walking (który z kolei będzie pierwszym etapem Suwalskiej Olimpiady Seniorów) oraz karnawałowy bieg dla dzieci. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a pierwsze 150 osób wielofunkcyjną chustę  nawiązującą do kultowej czapki „-42*C Suwałki”, którzy aktywni uczestnicy otrzymywali w poprzednich edycjach.

DOŁĄCZ DO ZIMOWEJ PIĄTKI

Zimowe SPA i zimowa kuchnia

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią balie, mobilne sauny, leżaki z kocami a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę. Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

Kraina lodu i zabawy dla najmłodszych

Najmłodsi nie będą narzekać na nudę. Pojawi się specjalna strefa animacji z bohaterami bajki „Kraina Lodu”. Będzie okazja, aby spotkać Elsę i Olafa, ale również Misia UśMicha – maskotkę Suwałk, którą uwielbiają dzieci. Atrakcją będzie również wesoły autobus zabaw, który zatrzyma się na Stacji Pogodne Suwałki.

Tak jak w poprzednich latach, Stacja Pogodne Suwałki to impreza towarzysząca 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też wolontariusze fundacji WOŚP, która jest organizatorem największej akcja charytatywnej w Polsce, pojawią się m.in. nad Zalewem Arkadia, a uczestnicy będą mogli podzielić się swoim dobrem zapełniając puszki z charakterystycznym czerwonym serduszkiem.