Stacja Pogodne Suwałki – Aktywni Zimą


Data wydarzenia: 3 lutego 2019, 12:30

STACJA POGODNE SUWAŁKI – AKTYWNI ZIMĄ, to już trzecia edycja zimowego wydarzenia, którym w tym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach pragnie zakończyć ferie zimowe 2019. W niedzielę 3 lutego na terenach rekreacyjnych nad Zalewem Arkadia na mieszkańców Suwałk oraz przebywających w grodzie nad Czarną Hańczą gości czeka wiele sportowych atrakcji.

Pokaz ratownictwa oraz kąpiel morsów

Pierwszą z nich, którą zaplanowano na godz. 12:30, będzie pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego WOPR-u. Kwadrans później odbędzie się kąpiel suwalskich morsów oraz miłośników zimowej kąpieli z zaprzyjaźnionego klubu „Pingwiny z Bakałarzewa” oraz klubu sportowego Krav Maga Suwałki. Na pewno do zapowiadanej grupy śmiałków dołączą również morsy z innych okolicznych miejscowości.

“Wioska Eskimoska” nad Zalewem Arkadia

Równo o godz. 13:00  zostanie otwarta „Wioska Eskimoska” z licznymi atrakcjami, które tak jak przed rokiem na pewno zadowolą osoby spędzające niedzielę nad Zalewem Arkadia. W programie tej części imprezy, którą poprowadzi Dariusz Morsztyn, znany jako „Pędzący Wilk”, znalazły się m.in. pokazy i przejażdżki psimi zaprzęgami, pokazy żywieniowe, wystawa oryginalnych eskimoskich eksponatów, ekspozycja północnego zaprzęgu wyprawowego, strzelanie z łuków oraz konkursy eskimoskie z nagrodami dla publiczności.

Bieg karnawałowy “Zimowa piątka”

Punktem kulminacyjnym niedzielnej imprezy będzie zimowy bieg karnawałowy wokół Zalewu Arkadia pn. „Zimowa piątka” oraz zimowy marsz nordic walking pn. „Pogodne Suwałki”. W tym roku bieg będzie miał charakter charytatywny – opłaty za udział w biegu zostaną przekazane na rzecz leczenia Lenki Lasoty. Dziewczynka urodziła się z dysplazją kręgowo-nasadowo-przynasadową i obecnie zbierane są środki na operację, która umożliwi Lence chodzenie.

Ponadto dla 100 pierwszych chętnych, którzy zapiszą się i staną na starcie „Zimowej piątki” organizatorzy przygotowali wysokiej jakości koszulkę techniczną z logo imprezy. Na mecie biegu i marszu na wszystkich uczestników będą czekały pamiątkowe medale i ciepły poczęstunek. Dodatkowo osoby, które poczują klimat karnawału i zachwycę komisję karnawałowymi przebraniami będą mogły liczyć na dodatkowe upominki.

Do udziału w biegu lub marszu można zapisać się w następujący sposób:

  • elektronicznie ( kliknij: tutaj)
  • w biurze zawodów, które będzie czynne 3 lutego w godzinach 12:00-13:30 (hala OSiR ul. Wojska Polskiego 2, wejście od parkingu przy rzece).

Regulamin biegu: TUTAJ

Po sportowych emocjach o godz. 15:30 zapraszamy na koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Horpyna. Następnie, na zakończenie imprezy odbędzie się pokaz FireShow na wyspie na zalewie Arkadia w wykonaniu grupy Flash Zone z Domu kultury w Gołdapi.