Suwałki dla Niepodległej


Data wydarzenia: 11 listopada 2018, 12:00

W suwalskim środowisku biegaczy od dłuższego czasu były prowadzone rozmowy nt. Biegu Niepodległości. Z uwagi na fakt, iż w Suwałkach nie odbywały się w ostatnich latach biegi upamiętniające ten ważny w historii Polski moment, w poprzednich latach suwalczanie brali udział w biegach patriotycznych w innych miastach, w tym w największym w Polsce warszawskim Biegu Niepodległości. W tym roku, po bardzo długiej przerwie, 11 listopada mieszkańcy Suwałk będą mogli także na sportowo uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości biorąc udział w biegach pn. „Suwałki dla Niepodległej”. W ramach tego wydarzenia odbędą się dwa biegi:

  • BIEG PATRIOTÓW – bieg obejmujący rywalizację na dystansie 5 km;
  • BIEG MAŁYCH PATRIOTÓW – bieg happeningowy na dystansie 1 km adresowany w szczególności do dzieci i ich rodziców.

Start obu biegów, który odbędzie się z Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a dokładnie spod pomnika tego wielkiego Polaka, poprzedzi wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Po tym uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i ul. Wojska Polskiego. Finisz został zaplanowany na parkingu przed halą OSiR (ul. Wojska Polskiego 2), z tym że zawodnicy biorący udział w biegu na dystansie 5 km pobiegną dalej do ronda Unii Europejskiej. Na wysokości stacji paliw nastąpi nawrót i uczestnicy powrócą na metę przy hali OSiR.

Tuż po zakończeniu biegu w hali OSIR odbędzie się dekoracja najszybszych zawodników i zawodniczek, a po niej piknik rodzinny „Suwałki dla Niepodległej”.

Organizator, którym jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, przygotował dla pierwszych 500 uczestników okolicznościowe koszulki i wyjątkowe medale.

Zgłoszenia do udziału w biegu można dokonać elektronicznie (TUTAJ).

Regulamin biegu: TUTAJ