Suwalska Olimpiada Seniorów – Lekkoatletyka


Data wydarzenia: 15 września 2023, 12:00

Tegoroczna Suwalska Olimpiada Seniorów nabiera tempa. Po zakończonych zawodach pływackich i wycieczce rowerowej przyszedł najwyższy czas na sportowe zmagania na głównej płycie Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś. 

Celem nadrzędnym Olimpiady jest wykształcenie w pokoleniu osób 60+ dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowania aktywnego stylu życia.

Zawody lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego odbędą się w przyszły piątek, 15 września. Start przewidziany jest na godzinę 12:00. Seniorzy i seniorki, którzy postanowią wziąć udział w planowanym wydarzeniu mogą spróbować swoich sił w czterech proponowanych konkurencjach:

  1. Bieg sprinterski: 60 metrów – konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn, nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w seriach na czas. Start z pozycji wysokiej (zawodnik decyduje jaki rodzaj startu wybiera).
  2. Pchnięcie kulą – konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn. Waga sprzętu będzie zróżnicowana w zależności od poszczególnych kategorii wiekowych – nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Każdy zawodnik ma trzy próby. O końcowej klasyfikacji decyduje najlepszy wynik zawodnika.
  3. Skok w dal – konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn – nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Każdy zawodnik ma trzy próby. O końcowej klasyfikacji decyduje najlepszy wynik zawodnika.
  4. Rzut piłeczką palantową – konkurencja indywidualna zostanie rozstrzygnięta w kategorii kobiet i mężczyzn – nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Każdy zawodnik ma trzy próby. O końcowej klasyfikacji decyduje najlepszy wynik zawodnika.

ZAPISY

Termin zgłoszeń upływa na trzy dni przed rozpoczęciem zawodów. Zgłoszenia imienne prosimy przesłać na adres: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 2 lub e-mail: aneta.walendykiewicz@osir.suwalki.pl, tel. 87 566 32 81, kom. 608 440 007, zapisy stacjonarne w Dziale Sportu, Rekreacji i Marketingu (ul. Wojska Polskiego 2).

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

OFICJALNY TRENING

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Seniorów i Seniorki biorące udział w Zawodach Lekkoatletycznych im. Ryszarda Roguckiego na oficjalny trening, który odbędzie się we wtorek 12 września o godzinie 12:00 na głównej płycie Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś. Zajęcia poprowadzi Pani Monika Piekarska – była zawodniczka, obecnie trenerka LUKS Hańcza, medalistka Mistrzostw Polski w skoku wzwyż.