Suwalski Ekspres – Sportowe Zakończenie Wakacji


Data wydarzenia: 26 sierpnia 2018, 12:00

W najbliższy weekend nad Zalewem Arkadia odbędą się dwa duże wydarzenia, które zakończą sportową cześć tegorocznych wakacji.

Pierwszym z nich jest międzynarodowy turniej siatkówki plażowej pn. Pogodne Suwałki Cup 2018, który w sobotę (26.08.2018 r.) rozpocznie się o godz. 10:00 na Suwałki Beach Arenie. W tegorocznej edycji turnieju, którego partnerem jest m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach,  ponad 20 par będzie walczyć o rekordową pulę nagród tj. 17.000,00 zł. Wśród uczestników nie zabraknie znanych z polskich plaż duetów, w tym ubiegłorocznych tryumfatorów Mateusza Zarankiewicza (Zdzieszowice) i Piotra Janiaka (Milicz).

Plejada gwiazd nad Zalewem Arkadia

Jednak prawdziwą gwiazdą i światowego formatu, będzie Brazylijczyk Gilberto Amauri de Godoy Filho. Występujący pod pseudonimem GIBA to m.in.  mistrz olimpijski z Aten, trzykrotny mistrz świata i ośmiokrotny tryumfator ligi światowej. W Suwałkach pojawi się w niedzielę (26.08.2018) w roli ambasadora fundacji ALL Star Volley i wspólnie z Dimą Skorry, który pomógł w sprowadzeniu GIBY, poprowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Obecność GIBY w Suwałkach jest jednym z działań realizowanego przez fundację All-Star Volley projektu pn. „Graj o zdrowie – wygraj przyszłość”. W ramach programu znani siatkarze spotykają się z dziećmi i młodzieżą na „piknikach siatkarskich” oraz treningach pokazowych w wybranych miejscowościach na terenie całej Polski.

W niedzielę oprócz GIBY w Suwałkach pojawi się również Agnieszka Rylik, była bokserka, mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu, a obecnie reporterka i prezenterka telewizyjna jednej z ogólnopolskich stacji. Podczas spotkania z mieszkańcami Suwałk, będzie zachęcać w szczególności dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia.

O kuchni i jej wpływie na zdrowie opowie za to słynny włoski kucharz Giancarlo Russo, który w niedzielę także pojawi się nad Zalewem Arkadia. W specjalnie zaaranżowanej strefie będzie przygotowywał potrawy z ryb i podzieli się swoją wiedzą na temat kulinariów.

Spotkania z gwiazdami sportu i kuchni, to cześć tegorocznego pikniku rodzinnego pn. Suwalski Ekspres – sportowe zakończenie wakacji, które od czterech lat organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie stref aktywności przygotowanych przez partnerów wydarzenia m.in. SL SALOS, MKS ŚLEPSK Suwałki, animatorów programu Lekkoatletyka dla każdego czy też SOCATOS – maluszki w akcji. W niedzielę będzie również możliwość konsultacji z dietetykami z Naturehouse, ponieważ głównym przesłaniem sportowego zakończenia wakacji jest promocja zdrowego trybu życia.

Wydarzenie potrwa od 12:00 do 16:00.

Suwalski Ekspres – biegniemy dla Lenki

Tegoroczne sportowe zakończenie wakacji będzie miało również swojego bohatera. Będzie nim 6-letnia Lenka, borykająca się z dysplazją kręgowo-nasadową-przynasadową,  która spowodowała uszkodzenie kręgosłupa oraz nasad i przynasad kości długich. W najbliższą niedzielę będzie przeprowadzana zbiórka środków na specjalistyczne operacje w USA, dzięki którym dziewczynka będzie mogła chodzi bez bólu i dzięki której w przyszłości uniknie konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim. Małej Lence będzie można pomóc w szczególności podczas biegu „Suwalski Ekspres – biegniemy dla Lenki”. Tego dnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach nie będzie pobierał opłat startowych za udział w biegu, w za mian za co każdy z uczestników będzie mógł wesprzeć Lenkę „wrzucając” swoją „opłatę startową” do puszki wolontariusza.

Początek biegu godz. 15:00.

REGULAMIN BIEGÓW