Trening do Rowerowej Stolicy Polski


Data wydarzenia: 21 marca 2021,

trening - rowerowa stolica polski - grafika prmująca

Ponad 60 tysięcy kilometrów pokonali suwalscy rowerzyści podczas ubiegłorocznej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku Suwałki również wystartują w tych zmaganiach. 

W trakcie drugiej edycji wydarzenia Suwałki zajęły 12. miejsce wśród 44 miast, które przystąpiły do projektu. Po raz kolejny okazały się jednak “najbardziej rowerowym miastem” w woj. podlaskim i w północno-wschodniej Polsce, zdecydowanie wyprzedzając w rankingu takie miasta jak Białystok, Olsztyn, Łomża czy Ełk. W tegorocznym projekcie Rowerowej Stolicy Polski zamierza wziąć udział 29 miast, a rozpocznie się ona pierwszego czerwca.

Dołącz do Treningu do Rowerowej Stolicy Polski!

Zanim jednak wystartują zmagania, organizatorzy zachęcają do wspólnych przygotowań. Żeby zadbać o formę, rowerzyści zaproszeni są do udziału w „Oficjalnym Treningu RSP”, który rozpocznie się pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca i potrwa do 21 maja 2021. W tym czasie, kilometry przejechane przez cyklistów będą zsumowane, bez przelicznika na liczbę mieszkańców (jak to ma miejsce w głównej rywalizacji).

Aby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy posiadać urządzenie mobilne, na które należy pobrać bezpłatną aplikację pod nową nazwą: „Aktywne Miasta” z dedykowanego sklepu dla systemu Android lub IOS. Po jednorazowym zarejestrowaniu się i dołączeniu w zakładce Rywalizacje należy wybrać „Oficjalny Trening”, następnie miejscowość Suwałki, jako miasto dla którego kręcimy kilometry i pamiętać o uruchomieniu aplikacji przy każdej rowerowej przejażdżce.