Warsztaty Breakdance – Suwałki Street Festiwal 2024


Data wydarzenia: 8 czerwca 2024, 10:30

Breakdance to najstarszy styl tańca hip-hopowego. Pochodzi z Bronxu w Nowym Jorku i powstał w latach 70. XX wieku. Tańczące ekipy spotykały się na rogach ulic, stacjach metra czy parkietach tanecznych, aby rozpocząć bitwę taneczną i wyłonić zwycięzcę.

Przedstawicielami tego stylu tańca są członkowie Domu Latających Tancerzy. To grupa artystów Street Dance, która realizuje widowiskowe pokazy. Pojęcia takie jak: Breakdance, akrobatyka, Popping, Hip-Hop i Locking nie są im obce. Pod tą niewątpliwie chwytliwą nazwą prezentują się białostockie grupy: Bangers Crew i Original Crazy Breakers, a także inni zaproszeni artyści do celów realizacji konkretnego projektu.

Już 8 czerwca w ramach Suwałki Street Festiwal poprowadzą wyjątkowe warsztaty. Doświadczeni tancerze podzielą się swoją bogatą wiedzą na temat podstawowych elementów i kroków b-boy dance. Uczestnicy zajęć (dziewczęta i chłopcy w przedziale wiekowym 10-15 lat) nauczą się tworzyć z podstawowych kroków rozbudowane sekwencje, wykonywać ruchy oraz kroki na różnych poziomach i łączyć je w jedną oryginalną płynną formę. Rozwiną kreatywność, swój indywidualny charakter i sprawność!

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10:30 w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. Obowiązują zapisy za pośrednictwem systemu elektronicznych zgłoszeń dostartu.plUczestnictwo w wydarzeniu jest w pełni bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

ZAPISY TRWAJĄ – KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO WARSZTATÓW

OŚWIADCZENIE RODZICA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ