Fantastyczne rezultaty suwalczan w Pucharze Polski!


Miniony weekend zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki będą wspominać bardzo dobrze. Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach koło Częstochowy odbyła się ostatnia, trzecia runda z tegorocznej edycji Pucharu Polski w klasie F1B dla juniorów i seniorów. Poprzednie dwie rundy rozegrano w Stalowej Woli i Środzie Wielkopolskiej.

Puchar Polski w kategorii juniorów zdobyła Oliwia Szturgulewska. II miejsce zajął Radosław Szymanowski, na III miejscu podium znalazła się Oliwia Danilewicz, zaś na V pozycji sklasyfikowano Adama Sadowskiego. Wśród seniorów II miejsce padło łupem trenera naszej sekcji – Stanisława Skibickiego.

Zdobyte wyniki z zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski gwarantują naszym juniorom powołanie do kadry narodowej i występ z orzełkiem na piersi w Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających, które odbędą się w przyszłym roku we Francji.

Kolejnym sprawdzianem naszych zawodników będzie Puchar Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1G – ponownie na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy „dalekich lotów” w kolejnych występach!

11 października 2022 15:50