Fantastyczne wyniki w pierwszej rundzie Pucharu Polski!

W ostatni weekend (20-21.01.2024 r.) w Jeleniej Górze zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach rozpoczęli sezon 2024. Na pierwszym planie znalazły się zawody modeli halowych klasy F1N, zaliczane do cyklu Pucharu Polski. Organizatorem wydarzenia było Euroregionalne Centrum Modelarstwa Lotniczego w Jeżowie Sudeckim. Pogodne Suwałki reprezentowało pięciu zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzików dziewcząt zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a II miejsce zajęła Aurelia Żukowska. W kategorii młodzików chłopców II miejsce padło łupem Bartosza Żukowskiego. W kategorii juniorów pewnie zwyciężył Paweł Knebel, z kolei w kategorii seniorów srebrny medal powędrował w ręce Sławomira Truchana.

Nie sposób nie wspomnieć, iż Paweł Knebel uzyskując wynik 47,4 sekundy (najdłuższy czas lotu modelu we wszystkich grupach wiekowych) zdobył główną nagrodę – Puchar Wójta Jeżowa Sudeckiego!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

23 stycznia 2024 12:54