Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej


Podczas 57. Centralnych Uroczystości Dni Olimpijczyka, w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbędzie się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „XXXII Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020”. Celem konkursu jest między innymi promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach olimpijczyków, a także wskazywanie młodzieży wzorców osobowych i wartościowych zachowań.

Zakres wiedzy konkursowej obejmuje pytania z ogólnych zasad olimpizmu, ceremoniału i symboliki Igrzysk, ponadto znajomości nazw i zasad rozgrywanych dyscyplin i konkurencji olimpijskich. W zależności od wieku, uczestnicy wykażą się wiedzą odnośnie Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012, Soczi 2014, Rio de Janeiro 2016, Pjongczang 2018, a także minionych Tokio 2020.

W konkursie udział wezmą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podlaskiego. W kategorii OPEN prawo przystąpienia do konkursu przysługuje osobom dorosłym, zamieszkałym na terenie województwa podlaskiego.

Pisemny test wiedzy będzie składał się z 25 pytań z trzema propozycjami odpowiedzi. O kolejności indywidualnej zadecyduje suma punktów za prawidłowe odpowiedzi. Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

8 września 2021 13:38