Sztafeta Freedom Charity Run w Suwałkach


FCR

Już w najbliższą niedzielę (6 września 2015 r.) do Suwałk dotrze sztafeta Freedom Charity Run 2015 – Międzynarodowego Biegu Wolności. Bieg rozpoczyna się w Warszawie 3 września 2015 r. o godz. 9.00 na Placu Zamkowym. Trasa licząca blisko 700 km wiedzie m.in. przez: Wyszków, Łomżę Suwałki  i litewskie: Mariampol, Kiejdany, Kowno i Poniewież oraz łotewską Bauska. Biegacze dotrą do Rygi w sobotę 12 września 2015.

W Suwałkach biegacze pojawią się ok. godz. 17:00. Wtedy to dotrą na Pl. Marii Konopnickiej, gdzie przywitają ich władze miasta. Także suwalczanie będą mogli towarzyszyć biegaczom i wziąć czynny udział w sztafecie Freedom Charity Run 2015 albowiem organizatorzy biegu wyznaczyli dwa punkty spotkań:
a) godz. 15:45 Poddubówek (przy szkole podstawowej) – ok. 8 km przed metą;
b) godz. 16:30 zalew Arkadia (kawiarenka przy kąpielisku) – ok 1,5 km przed metą.

Dla pierwszych 40 osób, które zechcą towarzyszyć sztafecie FCR zostały przygotowane okolicznościowe koszulki (rozm. M-XL). Zapisy przyjmowane są do piątku do godz. 14:00 w formie elektronicznej na adres: biegi@osir.suwalki.pl lub kamil.klimek@osir.suwalki.pl.

DSC_3515

Bieg Freedom Charity Run 2015 został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

O biegu:
Bieg Freedom Charity Run, to inicjatywa trzech maratończyków Mariusza Szeiba i Daniela Wcisło, przedsiębiorców z Poznania oraz Ludwiga Schleretha notariusza z Halle, odbędzie się w tym roku po raz trzeci. Obaj Polacy i Niemiec są członkami największej organizacji charytatywnej na świecie – LIONS. To właśnie pomysł pobiegnięcia z Polski na Konwencję Światową Organizacji Lions, która w 2013 roku po raz pierwszy odbywała się w Europie, leżał u podstaw pierwszego biegu. Polsko- niemiecki team biegnąc ramię w ramię 423 km ze Szczecina do Hamburga chciał pokazać solidarność i przyjazne sąsiedztwo tych dwóch, kiedyś mocno skłóconych, a obecnie doskonale współpracujących, ważnych europejskich państw.

Idea biegu:
Bieg FCR 2015 prowadzący przez cztery państwa Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię ma być jedną z akcji, która ma podkreślić prezydencję Łotwy w UE. Będzie to także doskonała okazja do zademonstrowania solidarności Europy z Krajami Bałtyckimi.
Patronat byłych prezydentów Polski, Litwy i Łotwy, krajów przez które prowadzi trasa biegu, będącymi symbolami wolności na całym świecie, uwypukla zarówno cel społeczny jak i charytatywny biegu.

 

1 września 2015 14:10