Gala Mistrzów 2023 – ceremonia wręczenia nagród


To był szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. W sobotni wieczór, kilka godzin po zakończeniu zmagań o Puchar Ligi RSFL odbyła się Gala Mistrzów – ceremonia dekoracji i podsumowanie tegorocznych rozgrywek RESO Suwałki Football League.

Była to doskonała okazja do podziękowania naszym niezawodnym sponsorom, partnerom i przyjaciołom ligi za pomoc w organizacji kolejnej odsłony rozgrywek, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. To także odpowiedni moment do złożenia gratulacji zawodnikom poszczególnych drużyn, którzy przez 13 tygodni rywalizowali o tytuł mistrzowski.

Finalnie to Wigry Suwałki wzniosły w górę najbardziej okazały puchar. Tytuł wicelidera padł łupem ekipy Szkarnulis Team Sejny, podium zamknęli zaś „Wojskowi”, czyli 14 Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki. Warto dodać, że tego wieczoru na podium stanęli dwukrotnie, gdyż w ich dorobku znalazł się Puchar Ligi RSFL 2022/2023, wywalczony tego samego dnia.

Nagrody indywidualnie w postaci „złotych butów” otrzymali:

  • Paweł Fajkowski – król strzelców z dorobkiem 24 bramek w sezonie (Porta Active Team)
  • Adrian Łejmel – najlepszy zawodnik ligi (Szkarnulis Team Sejny)
  • Patryk Sobolewski – najlepszy bramkarz ligi (Wigry Suwałki)
  • śp. Marcin Czyżyk – nagroda organizatora za integrację środowiska piłkarskiego w Suwałkach – trafi w ręce małżonki Marcina

Podziękowania należą się również niezastąpionym kibicom, którzy każdego tygodnia licznie przybywali do hali sportowej OSiR, aby głośno dopingować swoich ulubieńców w akcji, a widowiskowe bramki i niebanalne interwencje bramkarskie nagradzali gromkimi brawami. Tegoroczne rozgrywki RESO Suwałki Football League uważamy oficjalnie za zakończone!

Dziękujemy za wspólne przeżywanie piłkarskich emocji!

7 marca 2023 08:44