Grad medali podczas Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona!

Już po raz 20 odbył się Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, na którym zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli aż 9 medali! W turnieju rywalizowali zawodnicy w kategoriach do lat 13, 15, 17 oraz 19.

Jako pierwsi turniej zakończyli młodzicy młodsi, którzy zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy medal zdobyła Róża Szyperek w grze pojedynczej dziewcząt. Zawodniczka następny medal w tej kategorii dorzuciła w parze z Agatą Szeligą w grze podwójnej dziewcząt.

Na następne medale nie trzeba było długo czekać, bowiem w kategorii U15 Aleksandra Wasilewska odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej dziewcząt.

Kolejne medale na konto Pogodnych Suwałk zapewnili juniorzy w kategorii kategorii do lat 19. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hanna Niczyporuk, a brązowy medal dorzuciła Viktoriya Pletsiukhova. Srebrny medal w grze podwójnej juniorów zdobył Jan Szeszko grający w parze z Igorem Skolimowskim.

Następne medale dorzuciły juniorki w grze podwójnej. Viktoriya Pletsiukhova grając w parze z Antoniną Cybulką zdobyły złoty medal, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Hanna Niczyporuk grająca w parze z Aleksandrą Wilczewską.

Ostatnią kategorią turniejową była kategoria Elity, w której reprezentant SKB Litpol-Malow Suwałki Adam Szolc zdobył złoty medal w grze podwójnej mężczyzn, grając w parze z Tymoteuszem Malikiem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

30 października 2023 13:52