I Suwalski Zlot Morsów, czyli zimowa kąpiel na Polskim Biegunie Zimna!


Na razie zanurzeni w atmosferze świąt Bożego Narodzenia, ale za miesiąc zanurzą się w Zalewie Arkadia. Mowa oczywiście o morsach, którzy wezmą udział w pierwszej edycji oficjalnego Suwalskiego Zlotu Morsów, czyli zimowej kąpieli na Polskim Biegunie Zimna.

Dokładnie 29 stycznia odbędzie się wielkie suwalskie morsowanie, które będzie częścią kolejnej edycji Stacji Pogodne Suwałki. W odróżnieniu od poprzednich lat tym razem wydarzenie będzie miało inny format i wyjątkową oprawę, a o wyjątkową oprawę zadbają członkowie Suwalskiego Klubu Morsów oraz także suwalskiej grupy „Aktywersi”, którzy razem z OSiR-em, Stowarzyszeniem „Sportowe Miasto” są współorganizatorami wydarzenia.

Parada morsów

Wydarzenie rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki (m.in. Bieg Karnawałowy, zimowy marsz Nordic Walking dla seniorów, strefa zabaw dla dzieci).

Zimowe SPA i zimowa kuchnia

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią się balie, mobilne sauny, leżaki z kocami a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę.

Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

Kraina lodu i zabawy dla najmłodszych

Najmłodsi nie będą narzekać na nudę. Pojawi się specjalna strefa animacji z bohaterami bajki „Kraina lodu”. Będzie okazja, aby spotkać Elzę i Olafa, ale również Misia UśMicha – maskotkę Suwałk, którą uwielbiają dzieci.

Atrakcją będzie również wesoły autobus zabaw, który zatrzyma się na Stacji Pogodne Suwałki.

Szczegółowy program wydarzenia oraz informacje o rejestracji do udziału w I Suwalskim Zlocie Morsów zostaną opublikowane po świętach. Jednak już podczas świątecznych rozmów warto pomyśleć o nadchodzącym wydarzeniu i zachęcić najbliższych do udziału.

Tymczasem ….. zdrowych, pogodnych Świąt!

24 grudnia 2022 13:07