I Suwalski Zlot Morsów – start zapisów!


Stacja Pogodne Suwałki to impreza cykliczna, której dla większości nie trzeba przedstawiać. Edycja 2023 to kolejna odsłona wydarzenia, które rokrocznie przyciąga na polski biegun zimna amatorów zimowego szaleństwa. W końcówce stycznia spotkamy się nad suwalskim Zalewem Arkadia na prawdziwym Festiwalu Ludzi Północy. Po raz kolejny udowodnimy, że zimą też można być aktywnym (a nawet trzeba!).

Dokładnie 29 stycznia odbędzie się wielkie suwalskie morsowanie, które będzie częścią kolejnej edycji Stacji Pogodne Suwałki. W odróżnieniu od poprzednich lat tym razem wydarzenie będzie miało inny format i wyjątkową oprawę, a o wyjątkową oprawę zadbają członkowie Suwalskiego Klubu Morsów oraz także suwalskiej grupy „Aktywersi”, którzy razem z OSiR-em, Stowarzyszeniem „Sportowe Miasto” są współorganizatorami.

Wydarzenie rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta m.in. T. Noniewicza, Chłodna i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki (m.in. Bieg Karnawałowy, zimowy marsz Nordic Walking, strefa zabaw dla dzieci).

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią się balie, mobilne sauny, leżaki z kocami a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę.

Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

Pierwsze 100 osób, które zapiszą się, opłacą swój pakiet startowy i wezmą udział w zlocie, oprócz wyjątkowego medalu otrzymają chustę wielofunkcyjną z serii „Suwałki – 42ºC”. Taki gadżet będzie rewelacyjnym uzupełnieniem dobrze znanej i rozpoznawalnej czapki.

—> SZCZEGÓŁY I ZAPISY <—

28 grudnia 2022 13:26