III kolejka Top Liga Masters – Doświadczenie vs. Młodość!


Co sprawia, że Top Liga Masters z każdą kolejną kolejką nabiera popularności, a na trybunach hali sportowej OSiR wolne miejsca znikają jak świeże bułeczki w piekarni? W Suwalskiej Lidze Mistrzów nie brakuje niczego, co przyciąga oko kibica – zacięte starcia, odważne dryblingi, widowiskowe bramki i interwencje bramkarzy zapierające dech w piersiach.

III kolejka rozgrywek przyniosła wiele pozytywnych wrażeń. Kto zdecydował się spędzić ostatni piątek w murach hali sportowej OSiR, ten z pewnością nie żałuje podjętej decyzji.

Rozstrzelany Szkarnulis Team Sejny. Opakowania Kartex zażegnały kryzys

Już pierwszy pojedynek ekipy FC Furioza z Szkarnulis Team Sejny przyniósł nam wiele emocji. Rozpędzeni po dwóch ostatnich kolejkach sejneńszczanie zaatakowali niemal natychmiast. Po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała wynik 0-2, a taki obrót spraw mógł zwiastować jedynie dokładkę w drugiej odsłonie.

Trop okazał się trafny. Bramki rywali podziałały mobilizująco na zespół w czerwono-czarnych trykotach i zaowocowały próbą nawiązania kontaktu. Celne trafienia Adriana Bacewicza i Wiktora Kowalewskiego okazały się niewystarczające. Za bramkami Adama Miszkiela, Andrzeja Forencewicza i Wojciecha Bila stał jeszcze niefortunny gol samobójczy Gabriela Różyńskiego.

W drugim spotkaniu kryzysowy okres zażegnali piłkarze Opakowań Kartex. Po dwóch starciach, które nie do końca poszły po myśli zespołu Arkadiusza Zonia, ostatnia rywalizacja w końcu przyniosła zasłużone zwycięstwo. Duża w tym zasługa Sebastiana Zackiewicza, który tego wieczoru błyszczał na parkiecie #SuwalskaLigaMistrzów, ustrzelając widowiskowego hat-tricka. Co ciekawe, jedyną bramkę dla drużyny Skupski Team Sejny zdobył bramkarz przegranej drużyny – Patryk Sobolewski.

To się nazywa praca na pełen etat!

Grom Bakałarzewo z sensacyjnym remisem. Duet Dębski & Makowski rozpracował obronę Szypliszk

Takiego obrotu spraw w trzecim meczu nie spodziewali się chyba sami jego bohaterowie. Grom Bakałarzewo po trafieniu Bartłomieja Łady sensacyjnie zremisował z szalenie doświadczoną ekipą 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki. Jeszcze po zakończonej pierwszej połowie mogłoby się wydawać, że „Wojskowi” mają wszystko pod pełną kontrolą. Bramka Radosława Gulbierza być może nie pozwoliła zaczerpnąć głębokiego oddechu, ale umożliwiła skupienie się na kolejnych założeniach meczu. To kolejny dowód na to, że w futbolu wszystko jest możliwe.

Prawdziwość tej maksymy potwierdzają zawodnicy Preizol Amsterdam FC, którzy w pięknym stylu rozprawili się z Gminą Szypliszki. Po dublecie Sebastiana Dębskiego i golu Michała Makowskiego, piłkarze w zielonych trykotach zgarnęli w pełni zasłużony komplet punktów. IV kolejka zwiastuje jeszcze trudniejszego przeciwnika. W najbliższy piątek podejmą zespół Porta Active Team, co może zwiastować bramkostrzelny pojedynek i niekoniecznie jednostronną rywalizację.

Pechowa passa Architekt Marta Burakiewicz. Maraton strzelecki Gminy Suwałki

O sporym pechu możemy powiedzieć w przypadku zespołu Architekt Marta Burakiewicz, która pomimo systematycznego trafiania do siatki rywali nie może wygrać za trzy punkty. Przyjemna dla oka gra cieszy kibiców, lecz w drużynie Radosława Pachały brakuje zdecydowanego wykończenia. Technika Grzewcza „ZUH” wykorzystała ten moment słabości, a celne trafienia Adama Kosaka i Kacpra Galickiego postawiły kropkę nad „i”. Honorowe trafienie (niemniej jednak istotne do statystyk) zanotował Bartłomiej Pachała.

Po szóstym meczu piątkowego wieczoru, duże powody do świętowania ma Gmina Suwałki. Już po pierwszej połowie, kiedy tablica wyników wskazywała wynik 1-5, piłkarze EL-DAN’u udali się na przerwę w mieszanych nastrojach. Przysłowiowych „ojców sukcesu” było kilku, gdyż do bramki strzelali: Tomasz Babkowski, dwukrotnie Kacper Babkowski, Krzysztof Kulesza, Piotr Gwaj i Tomasz Wasiulewski. Rywale liczyli na zgoła inny wynik, a oczekiwania na czyny spróbowali zamienić Łukasz Konopko i Marcin Martynko. Tym razem jednak, niewystarczająco skutecznie.

Doświadczenie vs. Młodość na zakończenie kolejki

Przed gwizdkiem arbitra rozpoczynającym ostatnie spotkanie III kolejki Top Ligi Masters, mecz pomiędzy Porta Active Team a Teraz Wschód określany był jako duża niewiadoma. Wielokrotnie w starciach formatu „Doświadczenie” vs. „Młodość” niespodzianki stoją na porządku dziennym.

Fantastyczny hat-trick Pawła Fajkowskiego, który z każdym kolejnym meczem rozkręca się na parkiecie hali sportowej OSiR, a także trafienie Janusza Szkudlarka nie pozostawiły złudzeń, kto dopisze komplet punktów do ligowej tabeli. Jednakże, zawodnikom Teraz Wschód nie można odmówić zaciętości i zaangażowania, a zakończone spotkanie z o wiele bardziej doświadczonym przeciwnikiem może tylko zaowocować w przyszłości.

 


 

IV kolejka Top Ligi Masters odbędzie się 22 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. W pierwszej kolejności, o godzinie 18:15 do sportowej rywalizacji przystąpią Opakowania Kartex oraz 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki.

Fot.: Michał Sobolewski

                                                             

WYNIKI III KOLEJKI TOP LIGI MASTERS

FC Furioza (2-4) Szkarnulis Team Sejny

Skupski Team Sejny (1-3) Opakowania Kartex

14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki (1-1) Grom Bakałarzewo

Preizol Amsterdam FC (3-0) Gmina Szypliszki

Architekt Marta Burakiewicz (1-2) Technika Grzewcza „ZUH”

EL-DAN Suwałki (2-6) Gmina Suwałki

Porta Active Team (4-0) Teraz Wschód

18 grudnia 2023 10:43