Inauguracja ligi RESO. Tradycyjnie nie zabrakło niespodzianek.


W końcu sympatycy RESO Suwałki Football League doczekali się powrotu rozgrywek do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W miniony piątek, po blisko 300 dniach przerwy spowodowanej pandemią, 12 drużyn, w tym 14. Pułk Przeciwpancerny DECCO Suwałki – obrońca tytułu z 2020 roku – rozpoczęło rywalizację. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, w kolejce inaugurującej rozgrywki nie zbrakło niespodzianek.

Kibice, którzy po raz pierwszy od lutego 2020 roku, kiedy rozgrywano ostatnie mecze edycji 2019/2020, zasiedli na trybunach suwalskiego OSiR-u na pewno byli zaskoczeni niektórymi rozstrzygnięciami. Z pewnością taką reakcję wzbudził przebieg i wynik meczu derbowego pomiędzy Szkarnulis Team Sejny z Skupski Team Sejny. Widać, że młodzi zawodnicy ze Skupski Team wykorzystali przerwę i odrobili pracę domową. Przekonali się o tym ich przeciwnicy, uznawani za jednych z pretendentów do walki o tytuł mistrzowski. Spotkanie stojące na dość wysokim poziomie zakończyło się zwycięstwem młodego pokolenia piłkarzy
z Sejn 4:1.

W spotkaniu Techniki Grzewczej ZUH z Gminą Suwałki minimalnie lepsza okazała się drużyna „Techników”. Jedynego gola, ale na miarę zwycięstwa, zdobył Bartosz Gużewski. Znany z występów w m.in. Wigrach Suwałki utalentowany zawodnik wzmocnił drużynę,  która poprzednią edycję skończyła na podium. Warto dodać, że wzmocniona została również Gmina Suwałki, a to za sprawą bramkostrzelnego Pawła Fajkowskiego, który w tym spotkaniu nie potrafił pokonać bramkarza „Techników”.

Natomiast festiwal strzelecki w meczu Euromaster Gniedziejko z SALOS Suwałki urządził sobie duet Bil – Żybura. Napastnicy Euromastera rozprawili się ze zbierającymi doświadczenie w lidze RESO zawodnikami suwalskiego SALOS-u. Obaj zdobyli 5 bramek, z czego Wojciech Bil został autorem pierwszego hat-tricka w tej edycji rozgrywek.

W spotkaniach PORTY Active Team z VERTĄ Suwałki oraz Opakowań KARTEX z 14. Pułkiem DECCO Suwałki bramki nie padły, ale kibice nie mogli narzekać na nudę. Oba spotkania toczyły się w szybkim tempie i zarówno w pierwszym jak i drugim spotkaniu nie brakowało sytuacji strzeleckich.

Pierwszą  serię spotkań zakończył pojedynek Gminy Puńsk z ALEX Szklarz. Zawodnicy, którzy rozgrywali ten mecz po godz. 21:00, wynagrodzili oczekującym na to spotkanie kibicom ich cierpliwość, fundując dobre widowisko okraszone 5 bramkami.

 

Komplet wyników I kolejki RSFL:

Szkarnulis Team Sejny – Skupski Team Sejny 1:4

Bramki: M. Szydłowski – G. Krupiński x2, K. Małkiński, K. Laser

Technika Grzewcza ZUH – Gmina Suwałki 1:0

Bramka: B. Gużewski

Euromaster Gniedziejko – SALOS Suwałki 5:1

Bramki: W. Bil x3, B. Żybura x2 – P. Bogdan

PORTA Active Team – VERTA Suwałki 0:0

Opakowania KARTEX – 14. Pułk PP DECCO Suwałki 0:0

Gmina Puńsk – ALEX Szklarz 4:1

Bramki: J. Górski, Ł. Kubrak, M. Bujnowski, R. Małkiński – F. Urynowicz.

 

Już w najbliższy piątek (3 grudnia) odbędzie się II kolejka RESO Suwałki Football League.

Pierwszy mecz o godz. 18:30.

Terminarz rozgrywek dostępny jest na stronie resoliga.pl

30 listopada 2021 14:31