Inauguracja ligi RESO – witamy w #SuwalskaLigaMistrzów!

Po długiej przerwie #SuwalskaLigaMistrzów powróciła do hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W miniony piątek 14 drużyn, w tym Opakowania Kartex – obrońca tytułu z edycji 2021/2022 – rozpoczęło rywalizację o miano Mistrza RESO Suwałki Football League. Tak jak w poprzednim roku, tak i tym razem w kolejce inaugurującej rozgrywki nie zabrakło szybkiej gry i wielu widowiskowych bramek.

Pierwszy mecz, pierwszy hat-trick

Kibice, którzy piątkowy wieczór postanowili spędzić na trybunach hali sportowej OSiR mogli być zaskoczeni kilkoma rozstrzygnięciami. W meczu rozpoczynającym pierwszą kolejkę rozgrywek, mistrzowie ubiegłej edycji zmierzyli się z debiutującym FC Hornets Suwałki. Faworyci swój maraton strzelecki rozpoczęli już na samym starcie. W pierwszej minucie meczu Wojciech Mickiewicz po udanym zwodzie pewnie umieścił piłkę w siatce rywali. Zawodnik kropkę nad „i” postawił w 23 minucie ustrzelając hat-tricka. Pojedyncze trafienia zanotowali Gabriel Romatowski i Marcin Krupiński.

Verta napsuła krwi „Wojskowym”

W drugim spotkaniu Verta Suwałki podniosła ciśnienie zawodnikom 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki. W drugiej minucie spotkania dokładne podanie wykorzystał Michał Saczewski, popisując się celnym strzałem do siatki. Kluczowa dla losów spotkania była 17 minuta meczu, kiedy to duet Tomasz Bajko & Jacek Gagacki wziął sprawy w swoje ręce. Dwie błyskawiczne akcje zakończone bramkami przekreśliły szanse Verty na punkty w pierwszej kolejce rozgrywek.

Spotkania „na zero z tyłu”

W dobrym stylu sezon rozpoczęli zawodnicy Skupski Team Sejny. Po golach Andrzeja Forencewicza w początkowej i Kacpra Namiotko w końcowej fazie spotkania, sejneńszczanie opuścili halę sportową OSiR z uśmiechami na twarzy i pierwszym kompletem punktów.

W spotkaniu beniaminka rozgrywek EL-DAN Suwałki oraz znanej suwalskiej publiczności drużyny Porta Active Team minimalnie lepsza okazała się ta druga. Jedynego gola, ale na miarę zwycięstwa zdobył Daniel Kukowski. Choć goniący wynik mieli w tym meczu swoje szanse, broniący bramki Porty Daniel Siermiński skutecznie przekreślił ich plany.

Najwięcej bramek padło w meczu pomiędzy Budrol Tranport Suwałki, a suwalskimi Wigrami. Pomimo, że w pierwszej połowie biało-niebiescy zaliczyli zaledwie jedno celne trafienie, to w drugiej odsłonie sytuacja na tabeli wyników zmieniła się diametralnie. Radosław Gulbierz, Marcin Fiedorowicz i Dawid Kalinowski ustrzelili łącznie 6 bramek, dając tym samym sygnał, iż w tym sezonie celują w czołówkę tabeli ligowej.

Na koniec strzelecka uczta

W dwóch ostatnich potyczkach: Gminy Szypliszki z Euromasterem Gniedziejko oraz Techniki Grzewczej „ZUH” z Szkarnulis Team Sejny kibice nie mogli narzekać na nudę. Oba spotkania toczyły się w szybkim tempie i zarówno w jednym, jak i drugim starciu nie brakowało sytuacji strzeleckich. Zawodnicy, którzy rozgrywali swoje mecze po godzinie 21:00 wynagrodzili kibicom ich cierpliwość, fundując dobre widowiska okraszone łącznie dwunastoma bramkami.