IV kolejka RSFL. SALOS z pierwszymi punktami


Przełamanie Gminy Puńsk, hattrick Pawła Bogdana dający SALOS-owi pierwsze zwycięstwo, cztery bramki Kuby Januszewicza i niezawodny lider Euromaster. Tak w skrócie opisać można ostatnią w tym roku, IV kolejkę RESO Suwałki Football League.

Przełamanie Gminy Puńsk. Szkarnulis Team Sejny ponownie na remis.

Jedna bramka zadecydowała o wyniku końcowym w spotkaniu między Vertą Suwałki a Gminą Puńsk. Wynik spotkania otworzył Maciej Bujnowski, który znalazł drogę do siatki rywali w 3 minucie spotkania! Choć Verta nie zamierzała oddać tego meczu bez walki, skuteczna defensywa przeciwników uniemożliwiła wyrównanie wyniku rywalizacji.

Drugi mecz, pomiędzy Opakowaniami Kartex i Szkarnulis Team Sejny, który przez wielu określany był mianem wyrównanego, takim też się okazał. Pierwsza połowa, choć niewątpliwie obfitowała w serie celnych strzałów nie przechyliła szali zwycięstwa na korzyść którejś z drużyn. Pierwszy gol padł dopiero w 16 minucie, a to za sprawą Radosława Pachały z drużyny Opakowań Kartex. Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź – 6 minut potrzebował Piotr Macianis, aby wyrównać wynik spotkania. Choć walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca, drużyna Opakowań Kartex walczyła w osłabieniu po żółtej kartce Radosława Pachały. Finalnie wynik pozostał bez zmian. Drugi raz z rzędu drużyna z Sejn musi zadowolić się jednym punktem.

SALOS z pierwszymi punktami. Wojskowi dzielą punkty.

Efektywny hattrick Pawła Bogada zapewnił SALOS-owi pierwsze 3 punkty w lidze. Zawodnik znakomicie rozpoczął spotkanie, strzelając już w 5 minucie. Sygnał do kontrataku w postaci gola wyrównującego dał Tomasz Kościński, który przywrócił wiarę zawodnikom Alex Szklarz na odwrócenie wyniku. Jednakże Bogdan dwoma błyskawicznymi trafieniami w 14 i 15 minucie przesądził o wyniku meczu. Warto zaznaczyć, że to pierwsze zwycięstwo SALOS-u w trwających rozgrywkach.

Emocjonująco zapowiadające się spotkanie 14. Pułku PP Decco Suwałki z Techniką Grzewczą „ZUH” zakończyło się podziałem punktów. W bardzo dobrym świetle zaprezentowali się defensorzy obydwu drużyn, którzy pomimo szybkiego tempa gry dali się we znaki napastnikom rywali. Jako pierwszy celne trafienie zaliczył Bartosz Gużewski. Na odpowiedź nie było trzeba długo czekać, zmotywowani pogonią za wynikiem Wojskowi zremisowali 2 minuty później, a autorem bramki był Robert Dochód.

„Czteropak” Kuby Januszewicza. Niezawodny Euromaster.

Przedostatni mecz IV kolejki obfitował w wiele bramek. Skupski Team Sejny zdecydowanie pokonał Porta Active Team, strzelając aż 6 goli. Jednakże, jeszcze do przerwy nic nie zwiastowało na jednostronny pojedynek. Swoim pierwszym „czteropakiem” pochwalić się może Kuba Januszewicz, który to w głównej mierze przyczynił się do triumfu swojej drużyny. Błyskawicznie odpowiadał na trafienia Macieja Jelińskiego i Szymona Żukowskiego, dając zarazem do zrozumienia rywalom, że bez 3 punktów dziś nie zejdzie z boiska. Zwycięstwo drużyny z Sejn przypieczętował pechowy gol samobójczy Jerzego Żywalewskiego i celne trafienie Kacpra Namiotko w końcówce spotkania.

Euromaster na dobre zadomowił się na fotelu lidera RESO Suwałki Football League. Kibicom zgromadzonym w hali sportowej OSiR z całą pewnością w pamięć zapadła druga połowa, w której bramki padały jak na zawołanie. Począwszy od 17 minuty, Przemek Żukowski, Wojciech Bill, Tomasz Rytelewski  i Bartosz Żybura rozpoczęli swój „festiwal strzelecki”, nie dając przeciwnikowi szans na nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu. Bramkę honorową zdobył w końcówce spotkania Paweł Fajkowski.

07 stycznia 2022 r. odbędzie się V kolejka RESO Suwałki Football League. Nie może zabraknąć Was na trybunach w pierwszej kolejce nowego roku!

Wyniki IV kolejki RSFL:

Verta Suwałki – Gmina Puńsk 0:1

Bramka: Marcin Bujnowski

Opakowania Kartex Suwałki – Szkarnulis Team Sejny 1:1

Bramki: Radosław Pachała – Piotr Macianis

Alex Szklarz – SALOS Suwałki 1:3

Bramki: Tomasz Kościński – Paweł Bogdan x3

14. Pułk PP Decco Suwałki – Technika Grzewcza „ZUH” 1:1

Bramki: Robert Dochód – Bartosz Gużewski

Skupski Team Sejny – Porta Active Team 6:2

Bramki: Jakub Januszewicz x4, Jerzy Żywalewski (sam.), Kacper Namiotko – Maciej Jeliński, Szymon Żukowski

Gmina Suwałki – Euromaster Gniedziejko 1:4

Bramki: Paweł Fajkowski – Przemek Żukowski, Wojciech Bill, Tomasz Rytelewski, Bartosz Żybura

21 grudnia 2021 13:47