IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego


W miniony weekend odbyła się IX edycja Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego, w której rywalizowało szesnaście drużyn z czterech państw. Na parkiecie hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena zaprezentowały się zespoły z Polski, Litwy, Rosji i Łotwy, które złożone były z piłkarzy z rocznika 2010 oraz młodszych.

Wydarzenie co roku ma charakter charytatywny. Podczas tej edycji po raz kolejny były zbierane środki na rzecz chorego na zespół Aperta Aleksandra Puczyłowskiego.

Było to pierwsze piłkarskie wydarzenie rozgrywane w Suwałki Arenie. Parkiet został podzielony na dwa boiska. Przez dwa dni mecze toczyły na nich Lechia Gdańsk, Suduva Mariampol (Litwa), Legia Warszawa, AFA Olaine (Łotwa), WNS Szkoła Gortata Łódź, Bałtika Kaliningrad (Rosja), SMP Żuri Olsztyn, Warta Poznań, Czereś Sport Olsztyn, Olimpia Grudziądz, MŁKS Łomża, Varsovia Warszawa, Warmia Grajewo, Akademia Młodego Piłkarza Białystok, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i Akademia 2012 Suwałki.

Głównym przesłaniem imprezy organizowanej przez Akademię 2012 jest dobra zabawa oraz radość z uprawiania sportu. W związku w tym podczas turnieju Mikołajkowego nie ma gradacji miejsc, wszyscy uczestnicy otrzymują jednakowe nagrody i są zwycięzcami.

Zapraszamy również do obejrzenia relacji wideo z IX Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego na naszym profilu na fb.

fot.  Fotopasja Tomasz Kulesza / Akademia 2012

 

9 grudnia 2019 08:17