Jacek Czerniszewski z Białegostoku triumfatorem I edycji Pogodne Suwałki Challenge.

W minioną sobotę (30.06.2018 r.) na kortach ceglanych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył się singlowy turniej tenisa ziemnego Pogodne Suwałki Challenge o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W turnieju z pulą nagród pieniężnych wynoszącą blisko 2.000,00 zł wystartowało 20 zawodników z Suwałk, Sejn, Żegar, Augustowa, Gołdapi, Mińska Mazowieckiego, Pisza i Białegostoku. Suwałki reprezentowało 8 uczestników.

Poziom sportowy, który prezentowali uczestnicy turnieju był bardzo wyrównany, co miało wpływ na czas rozgrywania pojedynków jak i całego turnieju. Rywalizacja na kortach suwalskiego OSiR-u rozpoczęła się o godz. 8:00 a mecz finałowy zakończył się tuż przed godz. 19:00.

Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonał Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

Zawody zostały przeprowadzone systemem pucharowym, a rekordzista sobotniego turnieju pod względem czasu spędzonego na korcie rozegrał 6 spotkań. Zwycięzcą turnieju został Jacek Czerniszewski z Białegostoku, drugie i trzecie miejsce zajęli mieszkańcy Pisza, odpowiednio Marcin Chmielewski oraz Jakub Długozima. Bardzo dobry turniej rozegrał Gołdapianin Tomasz Szyszkowski, który pokonał Karola Szymańskiego oraz Adama Cąkałę i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Miano Najlepszego Suwalczanina w turnieju wywalczył wcześniej wspomniany Adam Cąkała.

Pogodne Suwałki Challenge był pierwszym z zaplanowanych turniejów, które w tym sezonie wakacyjnym odbędą się na suwalskich kortach. W dniach 21-22 lipca odbędzie się Recman Cup 2018 – najbardziej prestiżowy amatorski turniej tenisowy w Polsce północno-wschodniej, rozgrywany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Natomiast w sierpniu odbędzie się druga odsłona Pogodne Suwałki Challenge, tym razem w kategorii deblowej.