Jest nowe rozporządzenie. Od piątku basen ponownie otwarty!


Pływające chłopiec w basenie, napis: otwieramy basen sportowy w Aquaparku

Dziś (11 lutego), tuż przed godz. 15:00, pojawiło się długo wyczekiwane Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające wcześniejsze rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na aktualizację stanu prawnego znoszącego obostrzenia czekały z pewnością osoby, które aktywnie spędzają czas. Od jutra będą mogły skorzystać m.in. z  pływalni.

Mieszkańcy miasta i osoby odwiedzające Suwałki, będą mogły skorzystać z basenu sportowego znajdującego się w Aquaparku przy ul. Papieża Jana Pawła II 7. Z otwarcia basenu z pewnością ucieszą się uczestnicy nauk pływania, które do połowy grudnia 2020 r. były prowadzone w Aquaparku.

Podmioty prowadzące działalność polegającą na nauce pływania proszone są o kontakt z administracją Aquaparku.

Oczywiście otwarcie obiektu będzie powiązane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego, który obejmuje m.in. obowiązek dezynfekcji, zachowania dystansu społecznego oraz limitów osób pływających na poszczególnych torach. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym jednocześnie z toru będzie mogło korzystać 6 osób.

Aquapark będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00 oraz w soboty w godz. 6:00-14:00. W przypadku dużego zainteresowania zostanie rozważone udostępnienie obiektu także w niedzielę.

11 lutego 2021 15:55