Julia Łapińska brązową medalistką MMP w boksie!


Kilkuset zawodników i zawodniczek z całego kraju przyjechało w minioną środę do Mielca na inaugurację Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie olimpijskim. Sekcję bokserską OSiR Suwałki reprezentowało 2 zawodników. Z dalekiej podróży Julia Łapińska, podopieczna trenera Pawła Pasiaka powróciła z brązowym medalem.

Mielec odwiedzili zresztą nie tylko pięściarze i pięściarki, ale i legendy polskiego boksu. Honorowym gościem mistrzostw był urodzony w Mielcu trzykrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy Andrzej Rżany oraz Grzegorz Skrzecz – olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Julia Łapińska pokonując 5-0 Natalię Waliczek z klubu Skorpion Szczecin zapewniła sobie brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W walce o srebro, po bardzo dobrym występie musiała uznać wyższość rywalki Kingi Mięgoć – ubiegłorocznej Mistrzyni Polski Seniorek wagi 50 kg.

Na 5 miejscu uplasował się Maciej Suchwałko. W nowym limicie wagowym 86 kg, w walce o strefę medalową imprezy uległ na punkty aktualnemu Mistrzowi Polski – Dawidowi Tkaczowi z Chojny.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za fantastyczne wyniki w nadchodzących zawodach!

7 listopada 2022 18:21