Wysokie temperatury sprawiają, że wielu mieszkańców z niecierpliwością oczekuje otwarcia kąpieliska miejskiego nad Zalewem Arkadia. Przypominamy, że kąpielisko rozpocznie funkcjonowanie od 1 lipca. Do tego czasu prowadzone są ostatnie prace przygotowawcze, których celem jest zapewnienie wszystkim odwiedzającym komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunków wypoczynku.
W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających nad zbiornikiem, od najbliższej soboty w godzinach 10:00–18:00 pełniony będzie dyżur przez ratownika wodnego – do momentu oficjalnego otwarcia kąpieliska. Dodatkowo przy budynku ratowników znajduje się ogólnodostępne koło ratunkowe, które może zostać wykorzystane w sytuacji zagrożenia.
Od 1 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska będą czuwać wykwalifikowani ratownicy wodni. Dzięki temu mieszkańcy i goście będą mogli korzystać ze zbiornika w sposób komfortowy i bezpieczny.
Tegoroczny sezon nad Zalewem Arkadia zapowiada się wyjątkowo interesująco. Dla wszystkich plażowiczów, a w szczególności dla najmłodszych, przygotowywana jest dodatkowa atrakcja. Szczegółów na razie nie zdradzamy, jednak już dziś możemy zapewnić, że warto będzie odwiedzać Arkadię nie tylko z myślą o kąpieli i wypoczynku na plaży.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość. Już wkrótce zapraszamy do wspólnego korzystania z uroków lata nad Zalewem Arkadia!
25 czerwca 2026 10:29
