Kapitalna forma suwalczanek na Mistrzostwach Polski!


Kapitalna forma suwalskich badmintonistek przełożyła się na doskonałe wyniki podczas zakończonych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku. Z podróży do stolicy województwa podlaskiego suwalczanki przywiozły łącznie 6 medali!

Pierwszy krążek wywalczyły juniorki w grze podwójnej – Natalia Lenczewska oraz Viktoriya Pletsiukhova. W półfinale musiały uznać wyższość pary z Bierunia – Joanny Podedworny i Anny Czuchry (późniejsze Mistrzynie Polski) zdobywając tym samym brązowy medal!

W grze pojedynczej juniorek srebro dorzuciła Oliwia Niedźwiedzka. Suwalczanka po doskonałej grze awansowała do finału, w którym nieznacznie przegrała z Joanną Podedworny (UKS Unia Bieruń).

Kolejne medale (złoty i srebrny) reprezentantki SKB zdobyły w grze pojedynczej kobiet w kategorii młodzieżowców. Bratobójczy pojedynek stoczyły Anastasiya Khomich oraz Ulyana Volskaya. Górą w tym pojedynku była Anastasiya, zostając jednocześnie Mistrzynią Polski w tej kategorii.

Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Po pojedynku w grze pojedynczej swoje siły połączyły Anastasiya oraz Ulyana, a zagrały przeciwko parze suwalsko-warszawskiej. Po drugiej stronie siatki stanęły Karolina Szubert oraz Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa). Po najdłuższym meczu (aż 67 minut) górą z tego starcia wyszły podopieczne trenera Jerzego Dołhana.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

5 czerwca 2023 09:23