Karnawałowe bieganie nad Zalewem Arkadia!


To pierwszy w 2023 roku w Pogodnych Suwałkach – ale także w regionie – oficjalny bieg na dystansie 5 km. A skoro trwa zimowy karnawał, to gorąco zachęcamy do tego, aby zamienić strój sportowy w strój karnawałowy!

W poprzednich edycjach „Zimowej Piątki” gościliśmy wiele wspaniałych postaci: piratów, kultowe Minionki, jaskiniowców, eskimosów, Batmana, Jamesa Bonda, a nawet Johna Lennona. Kto w Suwałkach pobiegnie tym razem? To już zależy tylko i wyłącznie od Was – uczestników nadchodzącego wydarzenia. Z naszej strony możemy zapewnić, że najciekawsze stylizacje: męskie, damskie oraz dziecięce nagrodzimy atrakcyjnymi upominkami!

Trasa biegu składać się będzie z trzech okrążeń wokół Zalewu Arkadia, a wystartujemy drugiego dnia festiwalu „Stacja Pogodne Suwałki” o godzinie 14:15. Najmłodsze grono biegaczy zapraszamy do wzięcia udziału w Karnawałowym Biegu dla Dzieci na dystansie 650 metrów wokół zlokalizowanej nieopodal Beach Areny.

Nie zapominamy o kijkarzach, których w naszym regionie jest również znaczne grono. Zaraz po wystrzale startera biegu dla dzieci na trasę wyruszą uczestnicy Zimowego Marszu Nordic Walking – wspólnie z biegaczami Zimowej Piątki. Trasa licząca 1,75 km (co odpowiada jednemu okrążeniu nad suwalskim Zalewem Arkadia) z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu.

Na najmłodszych uczestników Stacji Pogodne Suwałki czeka również strefa animacji z przewodnim tematem „Kraina Lodu”. Zajęcia z animatorami, zabawa z Misiem UśMichem, bajkową Elsą i Olafem, a także wesoły autobus Lady Klaun sprawią, że uśmiech nie zniknie z twarzy dziecka przez cały dzień!

Co więcej, pierwsze 150 osób, które zapiszą się, opłacą swój pakiet startowy i wezmą udział w biegu/marszu, oprócz wyjątkowego medalu otrzymają chustę wielofunkcyjną  z serii „Suwałki – 42ºC”. Taki gadżet będzie rewelacyjnym uzupełnieniem dobrze znanej i rozpoznawalnej czapki (decyduje kolejność księgowania wpłat).

DOŁĄCZ DO ZIMOWEJ PIĄTKI

24 stycznia 2023 12:05