Karol Szymański zwycięzcą Turnieju Trzech Kortów


Suwalczanin Karol Szymański zwyciężył w rozgrywanym w miniony weekend (4-5 lipca) Turnieju Trzech Kortów. W ramach wydarzenia rozegrano 3 niezależne turnieje: tenisa plażowego, wieczorny turniej na sztucznej nawierzchni oraz turniej na kortach ziemnych. W rywalizacji wzięli udział tenisiści z m.in. Suwałk, Augustowa, Gołdapi czy też z Wyszkowa.

Zwycięzcą turnieju beach tenisa został Karol Szymański, który w dwóch kolejnych turniejach musiał ustąpić miejsca Robertowi Usarkowi – zwycięzcy rywalizacji na kortach „trawiastych” i kortach ziemnych (w turnieju tenisa plażowego zajął odległe 9. miejsce).

O miejscu w klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkie trzy zawody decydowały lokaty, na których zawodnicy kończyli rywalizację w poszczególnych turniejach.

Klasyfikacja generalna (miejsca I-VI):

  1. Karol Szymański (Suwałki)
  2. Robert Usarek (Suwałki)
  3. Tomasz Szyszkowski (Gołdap)
  4. Adam Cąkała (Suwałki)
  5. Piotr Borkowski (Wyszków)
  6. Robert Popławski (Gołdap)

Warto dodać, iż w celu popularyzacji tenisa zostały rozegrane również turnieje dla dzieci i młodzieży. Młodzi tenisiści rywalizowali we wspomnianym powyżej turnieju tenisa plażowego oraz turnieju „street tenisa” (tenisa ulicznego).

Dzięki wsparciu sponsorów turniej miał wyjątkową oprawę. W sobotę nad Zalewem Arkadia funkcjonowała strefa zabaw, a wieczornemu turniejowi towarzyszyło spotkanie integracyjne środowiska tenisowego.

Turniej Trzech Kortów to nowy i zarazem nietypowy format wydarzenia tenisowego, którego inicjatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Partnerem turnieju było Suwalskie Towarzystwo Tenisowe, które aktywnie włączyło się w organizację i promocję.

Sponsorami wydarzenia byli:

Galeria zdjęć z całego wydarzenia znajduje się TUTAJ.

6 lipca 2020 14:49