Święto kobiet w niedzielę nad Zalewem Arkadia


Już w najbliższą niedzielę odbędzie się bieg skierowany do kobiet pn. Suwałki Miss Run, który ma na celu docenienie Pań w dniu ich święta. W ramach tego wydarzenia odbędą się trzy biegi:

  • Bieg w szpilkach na dystansie 100 m,
  • Marsz Nordic Walking na trasie 3,5 km
  • Bieg główny na dystansie 5 km.

Start wszystkich biegów odbędzie się nad Zalewem Arkadia. Osoby biorące udział w marszu będą miały do pokonania dwa okrążenia wokół zalewu, natomiast w biegu głównym – trzy. Ponadto wszystkie zaplanowane atrakcje będą zlokalizowane nad zalewem Arkadia obok boiska Suwałki Beach Arena. Elektroniczne zapisy na biegi prowadzone są na stronie www.datasport.pl. W przypadku wolnych miejsc będzie można zapisać się w dniu wydarzenia w Biurze Zawodów.

BIURO ZAWODÓW

Przed biegiem każda z uczestniczek wydarzenia musi odebrać pakiet startowy. 26 maja Biuro Zawodów usytuowane będzie w namiocie OSiR nad zalewem Arkadia. Zapraszamy od godz. 12:00 do 13:30.

Należy pamiętać, iż aby odebrać pakiet startowy należy posiadać ze sobą dokument tożsamości. Osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić zgodę opiekuna na udział w biegu lub w dniu biegu opiekun osoby niepełnoletniej będzie musiał podpisać przygotowaną kartę startową.

Odebranie pakietu przez osobę trzecią jest możliwe jedynie w sytuacji przedstawienia w Biurze Zawodów podpisanego upoważnienia, przez osobę za którą ma zostać odebrany pakiet.

PAKIETY STARTOWE

Wszystkie uczestniczki wydarzenia Suwałki Miss Run otrzymają w pakiecie startowym słodki poczęstunek od Piekarnie Kresowe Suwałki, zniżkę na usługi w Studio Ruchu, Melius Suwałki oraz studia urody Forever Beauty Wioleta Kurzynowska. Ponadto znajdą się tam upominki od Mary Key i Centrum Szkoleniowe „Żak”.Z

PRZEDE WSZYSTKIM DOBRA ZABAWA

Dodatkowymi atrakcjami podczas Suwałki Miss Run będą wybory Suwałki Miss Fashion Run 2019  oraz Suwałki Miss Foto 2019. W obu tych kategoriach zostaną nagrodzone po trzy uczestniczki wybrane przez specjalną komisję. Dodatkowo na zakończenie imprezy obędzie się losowanie atrakcyjnych nagród wśród Pań – uczestniczek, które wezmą udział w wydarzeniu.

ŚWIĘTO KOBIET

Z myślą o uczestniczkach w dniu imprezy organizatorzy przygotowali specjalną strefę Expo. Od godz. 12:30 będzie można skorzystać z porad trenera personalnego, dietetyka i masażysty z Centrum Szkoleniowego Żak oraz stylistki – Ady Skoryy – właścicielki butiku Fashion By Ada. Każdego dnia należy dbać o stan swojej skóry dlatego też będzie można porozmawiać z Wioletą Kurzyną ze studia urody Beauty Forever na temat kosmetyków na bazie aloesu, Panią Edytą Leszczyńską niezależną konsultantką Mary Key oraz Panią Anną Krupińską konsultantką firmy Livioon Polska. Kobiece popołudnie nie może obejść się bez kawy oraz słodyczy. Tak więc kawę zapewni Pani Marzena Krupińska z OpenFinance, natomiast ciepłe bułeczki przygotuje Pani Aneta Prelewicz z Piekarni Kresowych Suwałki.

CHARYTATYWNY CEL WYDARZENIA

W tym roku bieg będzie miał charakter charytatywny – opłaty za udział w wydarzeniu zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka w Suwałkach. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na remont kolejnej części budynku przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i „Bajka” wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. Warto podkreślić, że NTSP Bajka jest placówką bezpłatną – od rodziców dzieci nie są pobierane żadne opłaty. W tej chwili szkoła utrzymuje się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy.

22 maja 2019 06:00